Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu

15.07.2015 09:54
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı, Ramazan ayının en anlamlı iftarlarından birine sahne oldu. Meydanda kurulan “Kardeşlik Sofrası”nda bir araya gelenler paylaşmanın, beraberliğin güzelliğini doyasıya yaşadı.

Ramazan ayının en güzel şekliyle yaşandığı Nilüfer’de bu defa  “Kardeşlik Sofrası” kuruldu. Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan

“Kardeşlik Sofrası”na halkın ilgisi büyük oldu. Evinde hazırladığı yiyecekleri alıp sofraya katılanlar hep birlikte iftar yaparak paylaşmanın, birlik ve beraberliğin tadını çıkardı. Nilüfer’deki kadın dernekleri de hazırladıkları lokmalar, börekler ve cevizli lokumlarla sofraya katkıda bulundu.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve eşi Seden Bozbey, başkan yardımcıları ile Nilüfer Belediyesi meclis üyeleri de “Kardeşlik Sofrası” etrafında halkla birlikte toplandı.  Ezanın okunmasıyla birlikte de hep beraber oruçlar açıldı. Böreklerin, sarmaların, lokmaların elden ele dolaştığı sofrada buluşanlar Ramazan ayının en güzel iftarlarından birini yaşadıklarını belirttiler.

 

Hep birlikte oruç açanlar daha sonra da Bitlisliler Derneği’nin hazırladığı gösteriyle Ramazan Sokağı’nın keyfini çıkardı. Türkülerin söylendiği, yöresel halk oyunlarının sergilendiği geceye katılanlar coşku dolu anlar yaşadı.

 

Gecenin sonunda Bursa Bitlisliler Derneği Başkanı Mehmet Demir, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu’na desteklerinden dolayı çiçek vererek teşekkür etti.

  • Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu
  • Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu
  • Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu
  • Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016