haber

Kitap kurtlarına Nilüfer Kent Konseyi’nden destek

Nilüfer’in Altınşehir Mahallesi’nde bulunan Taşkapı Sitesi’nin kitap tutkunu çocukları, okulların tatil olduğu yaz döneminde haftanın beş günü bir araya gelerek günde en az bir saat kitap okuyorlar. Sitenin bahçesinde bulunan kamelyayı kütüphaneye çeviren minikler, eve kapanıp bilgisayar başında zaman harcamaktansa, günün belirli saatlerinde bir araya gelerek kitap okumayı tercih ediyorlar. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan Soner, Çocuk Meclisi Kolaylaştırıcısı Özlem Polat, Altınşehir Mahalle Muhtarı Celal Boyoğlu ve Nilüfer Kent Konseyi Mahalle Komitesi Ofisi’nden Suna Acar, çocukları kitap okuma saatinde ziyaret ederek onlara destek oldular.

 

Nilüfer Kent Konseyi yönetimi, kitap okuyarak herkese örnek oldukları için çocukları kutladılar ve bu yöndeki tüm çalışmalarda her zaman yanlarında olacaklarını belirttiler. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan Soner, çocuklara çeşitli kitaplar hediye ederek destek oldular.

 

Örnek olsun

Çocukları toplayarak kitap okumaya teşvik eden site sakini Funda Akbaş, “4 yıldır yaz aylarında her gün birer saat kitap okuyoruz. Her hafta grup halinde çeşitli sosyal aktiviteler de yapıyoruz. Bu şekilde etkinlikler yaparak kitap okumayı teşvik edici hale getirmeye çalışıyoruz. Nilüfer Kent Konseyi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım dört yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik tüm çocuklara örnek olur” ifadelerini kullandı.

 

Çocuklara davet

Ziyarette Nilüfer Kent Konseyi Kolaylaştırıcısı Özlem Polat miniklere çocuk meclisi hakkında bilgiler verdi. Suna Acar ve Muhtar Celal Boyoğlu da Mahalle Komiteleri hakkında bilgi vererek çocukların Mahalle Komiteleri’ne katılarak karar alma süreçlerine katılmaya davet ettiler.