Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Biz bu yaz kütüphanedeyiz

04.08.2015 15:18
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kütüphaneleri’nde bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Biz bu yaz kütüphanedeyiz’ etkinliği çocuk ve annelerin katılımıyla başladı.

Anneleriyle birlikte kütüphaneye gelen 5-6 yaş aralığındaki Nilüferli minikler, Nilüfer Belediyesi Üçevler, Çocuk ve Demirci Kütüphanesi’nde Ağustos ayı boyunca her Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere düzenlenecek iki ayrı oturumda kitaplarla buluşarak okuma serüvenine katılacak.


Nilüfer’in Üçevler, Demirci, Ürünlü, Tahtalı, Dağyenice, Gümüştepe Mahalleleri’nde yaşayan çocuklar bu buluşmalar aracılığıyla bilmeceli, tekerlemeli, boyamalı ve masallı bir saat geçirecekler. Projenin bu yıl ki ilk oturumu Üçevler Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Minikler okunan masalları dinlerken hayal dünyalarında yol aldı, kitapla tanıştı.


Projenin üçüncü oturumuna Psikolog Özden Karan konuk olacak ve ebeveynlerle paylaşımlarda bulunarak onların sorularını yanıtlayacak. Oturum sonunda katılımcılara Özden Karan’ın “Psikolog Gözüyle” kitabı armağan edilecek. Böylece ebeveynler, çocuklarıyla kurdukları iletişime katkı sağlayan bir başucu kitabına sahip olacaklar.  Oturumlara katılan çocuklar kütüphaneye üye olup ödünç kitaplar alabilecekler ve her buluşma sonunda alacakları armağan kitaplarla kendi kitaplıklarını oluşturma imkânı bulacaklar. Proje sonunda 150 çocuk ve ebeveyni düzenlenecek şenlik ile kütüphane ve kitaplarla tanışmalarını kutlayacaklar.

  • Biz bu yaz kütüphanedeyiz
  • Biz bu yaz kütüphanedeyiz
  • Biz bu yaz kütüphanedeyiz
  • Biz bu yaz kütüphanedeyiz

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016