Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozkurt yazarlık serüvenini anlattı

04.09.2015 15:56
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu tarafından düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu ‘Küçük Dertler’ kitabının yazarı Kadire Bozkurt oldu.

“Küçük Dertler” i okuyup söyleşiye gelen okuma grubu üyeleri kitapla ilgili değerlendirmelerini yazar Kadire Bozkurt ile paylaşarak kitabıyla ilgili sorular yönelttiler.

Kadire Bozkurt okurlarına yazarlık serüvenini anlattı. Yazarlığa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği yazar atölyeleri sayesinde başladığını belirten Kadire Bozkurt, “Her şey Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği, Hakan Akdoğan’ın yazın atölyesinde başladı. Katıldığım atölyelerde mümkün olduğunca ne öğrenebiliyorsam biriktirdim. Sonra üstüne teorik konusunda da gelişmek lazım mutlaka” dedi.

 

Sürekli insanları gözlemlediğini ve öykülerine bu gözlemlerini yansıttığını anlatan Bozkurt, “İnsanları dinliyorum, yan masadakileri, önümde kuyrukta bekleyenleri, herkesi her yerde dinlerim. İnsanlar da genelde bana anlatmayı seviyorlar. Her anlatılandan öykü çıkmıyor tabiî ki. Anlatılanların bana bir şekilde dokunması gerekiyor. Böyle olduğunda başka bir şeylerle birleşip öykü oluyor” şeklinde konuştu.

  • Bozkurt yazarlık serüvenini anlattı
  • Bozkurt yazarlık serüvenini anlattı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016