Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Öğrenciler can dostlarını unutmadı

10.10.2015 16:39
Google+ ile paylaş
Nilüferli minik öğrenciler, Dünya Hayvanları Koruma Haftası kapsamında sokakta yaşayan kediler için kedi evleri yaparak Nilüfer’deki parklara yerleştirdi.

Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Özlüce Doğa Okulları öğrencileri Dünya Hayvanları Koruma Haftası kapsamında büyüklere örnek olacak bir projenin altına imza attı. Doğada yaşayan hayvanların korunması ve çocukların bilinçlendirilmesi için düzenlenen etkinlikte Doğa Okulları’nda eğitim gören minik öğrenciler önce kedi evlerini yaptılar ardından da Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret ettiler. Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler daha sonra Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından belirlenen alanlara tasarladıkları kedi yuvalarını yerleştirdiler.

 

Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Hakan Tanrıöver ve Özlüce Doğa Okulları Müdür Yardımcısı Suniye Genç’in katıldığı etkinlikte Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, farkındalık yaratmak istediklerini belirtti. Eker, “Belediyeler sokaklarda yaşayan hayvanları toplamak ve barınaklara doldurmak zorunda olan kurumlar gibi görülmemelidir. Bizler canlıya yakışır ve kalıcı çözümler üreterek, hem insana hem de hayvana daha iyi hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak çocuklarımızı ve eğitim kurumlarını bu tip örnek projelerle yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu tür sosyal projeler sayesinde sokaklarda yaşayan can dostlarımız konusunda çocuklarımızda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Mamaları da çocuklardan

Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker çocukları,  can dostlarını bundan sonraki süreçte de yalnız bırakmayacaklarını belirterek “ Bundan sonraki süreçte her çocuk yerleştirdiği kedi evine mama koyacak, takip edecek, böylece orada yaşayan kediye sahip çıkmış olacak” diye kaydetti.

 

Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Tanrıöver de duyarlılıklarından dolayı Doğa Okulları’na teşekkürlerini ileterek gelecek nesillerin doğayla iç içe ve doğaya saygılı bireyler olmasını istediklerini söyledi.

 

Kedi evlerinin Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde bulunan ağaçlık alana bırakılmasının ardından Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, Özlüce Doğa Okulları Müdür Yardımcısı Suniye Genç’e teşekkür belgesi vererek duyarlılıkları nedeniyle teşekkür etti.

  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı
  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı
  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı
  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı
  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı
  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı
  • Öğrenciler can dostlarını unutmadı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016