Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı

06.11.2015 13:42
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Başkan Burada” Projesi kapsamında makamını Nilüfer’in İrfaniye Mahallesi’ne taşıdı.

Mahalle sakinleri ve muhtarlardan sorunlarını dinleyen Bozbey, İrfaniye Mahallesi’nin ihtiyacını karşılayacak olan yol çalışmasının yapıldığını kaydetti.

 

“Başkan Burada” Projesi kapsamında makamını her hafta Nilüfer’in farklı bir mahallesine taşıyan Başkan  Mustafa Bozbey, bu hafta İrfaniye’deydi.

Başkan Bozbey, tüm gün çalışmalarını sürdürdüğü İrfaniye Mahallesi’nde hem hakla bir araya gelerek talep, sorun ve çözüm önerilerini dinledi hem de randevularını gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde İrfaniye Mahallesi’ne gelen Bozbey ilk olarak Mahalle Muhtarı Ahmet Turunç ve Mahalle Komitesi Üyeleriyle bir araya geldi. İrfaniye Mahallesi’nin sorunlarını aktaran Muhtar Ahmet Turunç, ağır tonajlı araçların mahallenin içinden geçmesi nedeniyle sorun yaşadıklarını kaydetti. Sorunun bir an önce çözülmesi için Bozbey’den destek isteyen Turunç, İrfaniye Mahallesi’nin diğer bir sorununun da doğalgaz olduğunu belirtti. Doğalgazın İrfaniye Mahallesi’ne gelmesi için çeşitli görüşmeler yaptıklarını söyleyen Başkan Bozbey de Bursagaz’ın 2016 yılı programına aldırmaya çalıştıklarını kaydetti.  Başkan Bozbey, İrfaniye Mahallesi’nin ihtiyacını karşılayacak olan yol çalışmasının yapıldığını da kaydetti.

Yeni açılan park alanlarında ağaçlandırma yapılmasını isteyen Muhtar Turunç, mahallede kültür ve sosyal etkinliklerin yapılması için de bir alan oluşturulması talebinde bulundu.

Mahalle Komitesi üyelerini de dinleyen Başkan Bozbey, mahallede kadın derneği kurmalarını istedi. Diğer mahallelerde kurulan kadın derneklerinin  çalışmalarına dikkat çeken Bozbey, “Kadın Derneği aracılığıyla mahalleli kadınlar hem daha fazla sosyal hayatın içine girer, hem de evlerine gelir sağlayabilirler” dedi.

BELEDİYE OTOBÜSÜ TALEBİ…

Başkan Bozbey ile görüşen mahalle halkı ise ulaşım sorunlarını aktardı. Mahalle halkı “Büyükşehir Belediyesi’nden otobüs gelmediği için kent merkezine ulaşımda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Çocukların okula gidebilmesi, kent merkezindeki sosyal etkinliklere katılabilmesi için saat başı kalkan minibüsler yeterli olmuyor. Özellikle akşam saat 19.00’dan sonra ulaşım konusunda büyük sıkıntı yaşıyoruz”  diyerek sorunu aktardı.

Ulaşımın bir hak olduğunu vurgulayan Başkan Bozbey de  “Büyükşehir Belediyesi’ne sizin adınıza otobüs talebini yapacağız, takipçisi olacağız ancak siz de çözüm için girişimlerde bulunun” dedi.

OKULA ZİYARET…

Başkan Bozbey, İrfaniye İlkokulu’nu da ziyaret etti. Bozbey, Okul Aile Birliği üyeleri ve okul müdürü ile görüştü, sorunlarını dinledi.

Makamını taşıdığı İrfaniye Mahallesi’nde randevularını da gerçekleştiren Başkan Bozbey’in sporcu konukları da vardı. Nilüfer Belediyesi’nin destek verdiği  Bursa  Quidditch Kulübü  İrfaniye Mahallesi’ndeki karavanında Başkan Bozbey’i ziyaret ettiler. İstanbul Işık Üniversitesi’nde katıldıkları müsabakalarda çeyrek finale yükseldiklerini belirten sporcular Nilüfer Belediyesi’nin verdiği destek için teşekkür ettiler.

 

 

 

  • Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı
  • Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı
  • Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı
  • Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı
  • Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı
  • Başkan Bozbey makamını İrfaniye’ye taşıdı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016