Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Öğretmenlerden özel sergi

21.11.2015 13:05
Google+ ile paylaş
Nilüfer’de çeşitli okullarda görev yapan Görsel Sanatlar Dersi öğretmenleri Konak Kültürevi’nde sergi açtı. 100’e yakın eserin yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.

Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi bu hafta öğretmenlerin eserlerine ev sahipliği yapıyor. Nilüfer’deki okullarda görev yapan 15 Görsel Sanatlar Dersi öğretmeni eserlerini sergiledi. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen sergide rölyef, heykel, seramik ve yağlı boyadan oluşan 100’e yakın eser yer alıyor.

Serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu katıldı. Öğretmenleri kutlayan ve sanata desteklerinin her zaman süreceğini ifade eden Kayaoğlu, “Öğretmenlerimizin değerini her zaman kurum olarak biliyoruz. Başkanımız Mustafa Bozbey önderliğinde eğitime verdiğimiz destek Türkiye’ye örnek oluyor. Sanata ve sanatçıya olan katkılarımız da devam edecek” dedi.

Öğretmenler adına konuşan Sadık Doğan da kendileri için anlamı olan haftada farkındalık yaratmak istediklerini belirterek, en önemli sorunlarının sınıflar bazında ders saatlerinin azaltılmış olması olduğunu vurguladı.

Büyük ilgi gören sergi bir hafta boyunca Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak. 

  • Öğretmenlerden özel sergi
  • Öğretmenlerden özel sergi
  • Öğretmenlerden özel sergi
  • Öğretmenlerden özel sergi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016