Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başarılı tasarımcıdan Bozbey’e Atatürk portresi

29.12.2015 15:12
Google+ ile paylaş
Tasarımlarıyla ve çizimleriyle uluslararası başarıların altına imza atan mimar ve grafik tasarımcısı Taha Alkan, Başkan Bozbey’i makamında ziyaret etti. Alkan, özel tasarım Gazi Mustafa Kemal Paşa adlı Atatürk portresini Bozbey’e hediye etti.

Dijital sanat eserleri, 3 boyutlu görsel çalışmaları ve mimari tasarımlarıyla uluslararası alanda çok sayıda başarının altına imza atan Taha Alkan, mimar eşi Merve Alkan ve Talat Alkan ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Halk Evi’nde bulunan makamında ziyaret etti. Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdikten sonra Amerika’ya yerleşen Taha Alkan, ziyaretinde çalışmaları hakkında Başkan Bozbey’e bilgi verdi. Teknolojiyi kullanarak sanatsal eserler oluşturduğunu kaydeden Alkan, dijital ortamda hazırladığı Gazi Mustafa Kemal Paşa adlı eserini Bozbey’e hediye etti.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Taha Alkan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eğitim, bilim ve sanat kenti Nilüfer’de, sanatı ve sanatçıyı destekleyen bir kurum olduklarını kaydeden Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak Bursa’da sanatın öncüsü olduk diyebilirim. Bugüne kadar bir çok sanatçıyı Nilüfer halkıyla bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sanat deyince Bursa’da Nilüfer akla geliyor. Yaptığı çalışmalarla sanat adına fark yaratan Taha Alkan’ı da Nilüfer’de ağırlamaktan gurur duydum. Çizimleriyle, sanata farklı bir anlayış katan ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kendi sanatsal bakışıyla bütünleştiren Taha Alkan’ı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.

  • Başarılı tasarımcıdan Bozbey’e Atatürk portresi
  • Başarılı tasarımcıdan Bozbey’e Atatürk portresi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016