Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Agora Çarşı yeni yönetimini seçti

07.01.2016 16:05
Google+ ile paylaş
Nilüferlilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği ‘Nilüfer Agora Çarşı’, gerçekleşen olağan genel kurulda yeni yönetimini seçti.

Bursa’da çarşı kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla Nilüfer Belediyesi tarafından İhsaniye Mahallesi’nde hayata geçirilen ‘Nilüfer Agora Çarşı’ yapılan olağan genel kurulda yeni yönetimini belirledi.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleşen olağan genel kurul toplantısına Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan, Nilüfer Belediyesi temsilcileri ile Nilüfer Agora Çarşı’da hak sahibi olan esnaf katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından divan başkanı olarak seçilen Ömer Aydoğdu, 2015 yılı faaliyet ve mali raporlarını okudu. Eski yönetimin ibra edilmesinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 2015 yılı içinde yaşanan sıkıntıların dile getirildiği toplantıda, çarşının daha aktif hale gelmesi için çeşitli projeler de sunuldu. Toplantıda, Nilüfer Agora Çarşı içinde belirlenecek olan bölgelere çocuk oyun alanı oluşturulması ve peyzaj düzenlemesi yapılması kararı alındı. Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan da, Nilüfer Belediyesi olarak bu çalışmalara destek vereceklerini ifade etti.

Toplantının sonunda yeni yönetimin oylanmasına geçildi. Oylamada 3’ü belediye görevlisi, 2’si esnaf olmak üzere çarşının 5 kişilik yeni yönetim kadrosu belirlendi.

Yapılan oylamaya göre esnaf temsilcilerinden Ömer Aydoğdu ile Fikret Gönülkırmaz, belediye temsilcilerinden Tahir Yılmazeli, Abdullah Koç ve Ali Turan yönetim kurulunda asil üye seçildi. 

  • Nilüfer Agora Çarşı yeni yönetimini seçti
  • Nilüfer Agora Çarşı yeni yönetimini seçti
  • Nilüfer Agora Çarşı yeni yönetimini seçti
  • Nilüfer Agora Çarşı yeni yönetimini seçti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016