Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bu sahnede dünya tersine

08.01.2016 13:20
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’ sahneye koyduğu yeni oyunu Tersine Dünya ile izleyici karşısına çıktı. Prömiyeri Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşen oyunda kadın ve erkek kimlikleri, ironik ve eğlenceli bir üslupla tersine dönüyor.

Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’ yetişkinlere yönelik sahneye koyduğu ikinci oyunu Tersine Dünya ile izleyici karşısına çıktı.

Oyunun prömiyeri Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşti. Prömiyere Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve eşi Seden Bozbey de katıldı.

‘Kadınlarla erkeklerin rollerini değiş tokuş ettiği bir dünya nasıl olurdu?’ sorusuna cevap verilen oyuna tiyatroseverlerin de ilgisi büyüktü.

Oyuncu ve rejisör Engin Alkan'ın, Orhan Kemal'in romanından uyarladığı ve yönettiği

oyun, izleyiciyi cinsiyetler üzerine ezberleriyle yüzleştiriyor.

Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem Karabulut, Arman Yıldız, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Çisil Oral, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman’ın rol aldığı oyun ilk gecede büyük alkış aldı.  

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yönetmen Engin Alkan ve oyuncuları, sahnede

kutladı. Başkan Bozbey, ‘Anlamı çok yüklü ve güncel sorunu sahneye taşıyan herkesi gönülden kutluyorum. Yüreklerine sağlık’ dedi.

Yönetmen Engin Alkan da mutluluğunu dile getirerek, ‘Ağustos’ta başladık oyuna ve 6 ayda çok güzel şeyler yaşadım. Hayatıma böyle bir güzellik katanlara ve ekibime çok teşekkür ederim’ diye konuştu.

Oyun sonunda düzenlenen kokteylde, oyuncular ve tiyatro tutkunları bir araya geldi.

Tersine Dünya  8-9, 15-16 Ocak tarihlerinde Nâzım Hikmet Kültürevi’nde, 29-30 Ocak tarihlerinde de Uğur Mumcu Sahnesi’nde izleyici ile buluşmaya devam edecek. 

  • Bu sahnede dünya tersine
  • Bu sahnede dünya tersine
  • Bu sahnede dünya tersine
  • Bu sahnede dünya tersine

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016