Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Seramik Atölyesi kursiyerlerinden sergi

30.01.2016 15:58
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Üçevler Seramik Atölyesi’ne katılan kursiyerler eğitim süresince yaptıkları çalışmaları Konak Kültürevi’nde izlenime sundu.

Nilüfer Belediyesi Üçevler Seramik Atölyesi kursiyerleri aldıkları eğitimin ürünlerini açtıkları “Seramik Cam Mozaik” sergisinde beğeniye sundu.

Konak Kültürevi’nde düzenlenen sergi Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Fırat Emiroğlu’nun katılımıyla açıldı. Sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Emiroğlu, ortaya çıkardıkları eserler için kursiyerleri kutladı. Nilüfer Belediyesi’nin kültür sanatın her alanında sanatçının yanında olduğunu belirten Emiroğlu,”Özgür bir toplum oluşmasında sanatın her dalı önemli etken. Bu kursa katılanlar sanat öğrenmenin yanında kendilerini daha iyi ifade etme imkanı buluyor” dedi.

Nilüfer Belediyesi Üçevler Seramik Atölyesi’ne katılan 60 kursiyerin, ünlü ressamların bilinen resim rölyefleri, geleneksel mozaikler, cam-boncuk üfleme ve seramik biblolardan oluşan 68 eseri sergide yer alıyor. 

Sergide, sertifikalarını da Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Fırat Emiroğlu’ndan alan kursiyerlerin 4 aylık çalışmaları sonucu ortaya çıkan eserleri 04 Şubat’a kadar izlenime açık kalacak.

Atölyeye davet

Üçevler Seramik Atölyesi Eğitmeni Serkan Önder, atölyede 6 yıldır eğitimlerin sürdüğünü belirtti. 8. dönem mezunlarını verdiklerini belirten Önder,  “Kurslarımız devam ediyor. Seramik sanatını öğrenmek isteyenler Konak Kültürevi’ne başvurularını yapabilirler” dedi.

 

  • Seramik Atölyesi kursiyerlerinden sergi
  • Seramik Atölyesi kursiyerlerinden sergi
  • Seramik Atölyesi kursiyerlerinden sergi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016