Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

55 yılın sanat eserleri bu sergide

13.02.2016 10:07
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi, sanatçı İnci Aykut’un 55 yıllık sanat hayatından eserlerin yer aldığı karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ressam İnci Aykut, sanat hayatının farklı dönemlerinde yaptığı birbirinden özel eserleri, Konak Kültürevi’nde açtığı sergide beğeniye sundu. Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş’un katıldığı serginin açılışında her yaştan çok sayıda sanatsever yer aldı. Yağlı boya resimler, akrilik ve kajito çalışmaların bulunduğu sergi büyük ilgi gördü. Sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi alan Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş, eserlere hayran kaldı. Okumuş “Tam 55 yıl sanata hizmet etmiş sanatçımızın eserlerini tek tek inceledim ve hayran kaldım. Daha nice yıllar sanatının devam etmesini diliyorum. Büyük emeklerinden ve çalışmalarından dolayı Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey adına kendisine teşekkür ediyorum. Tüm sanatseverler bu özel sergiyi mutlaka görmeli” dedi.

 

55 yıllık sanat hayatının son sergisini Konak Kültürevi’nde açtığını belirten ressam İnci Aykut da, “Burası benim en sevdiğim şehir. Ben burada çok mutlu yaşadım. Halkımla beraber sanata bir nebze katkım olduysa ne mutlu bana. Unutulmaya yüz tutmuş çalışmaları gün yüzüne çıkarmak için çabaladım. Çalışmalarıma kendi atölyemde devam edeceğim. Darısı gençlerimizin başına” şeklinde konuştu. 45 çalışmanın yer aldığı sergi, 25 Şubat tarihine kadar Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak.

  • 55 yılın sanat eserleri bu sergide
  • 55 yılın sanat eserleri bu sergide
  • 55 yılın sanat eserleri bu sergide

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016