Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

‘Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar’ Bursalılarla buluşuyor

29.03.2016 14:23
Google+ ile paylaş
5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde Açık Sahne’nin başarılı oyunu “Bir Kurşun Deliği’ne kaç İnsan Sığar “ Bursalı seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Oyun, savaşan insanın anlamsızlığı ve anlamsızlaşan yaşamları konu alıyor.

5. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında “Ve”  başlığıyla çok sayıda tiyatro topluluğu sahne alıyor. Bu topluluklardan biri olan Açık Sahne , “Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar” isimli oyunla Bursalılar’ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 30 Mart’ta Nazım Hikmet Kültürevi’nde, 3 Mart’ta da  Sanat Mahal Görükle’de sergilenecek olan oyunun yazarı ve yönetmeni Sabahattin Yakut.

 

Oyunda, Yakut'un yanı sıra Merve Dizdar, Burcu Arslan, Ayça Koptur ve Hakan Atalay sahneyi paylaşıyor. Oyun iki kısa hikayeden oluşuyor. İlk hikayede iki kız kardeşi karşı karşıya getiren savaş, ikinci hikayede aynı toprağın çocuğu, iki erkeği karşı karşıya getiriyor. Savaşı, aileyi, çocukluğu, kültürü ve dönüp gene savaşı, silahı irdeleyen oyun, savaşan insanın anlamsızlığı ve anlamsızlaşan yaşamlarını konu alıyor.

  • ‘Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar’ Bursalılarla  buluşuyor
  • ‘Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar’ Bursalılarla  buluşuyor
  • ‘Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar’ Bursalılarla  buluşuyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016