Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nükleer karşıtı sergi Nilüfer’de

01.04.2016 10:41
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi, nükleer enerji santrallerine karşı farkındalık yaratmak amacıyla oluşturulan ‘Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu Canım!’ adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bugüne kadar birçok amatör ve profesyonel sanatçıları ağırlayan Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi, bu kez belgeselci ve fotoğraf sanatçısı Volkan Atılgan’ın kişisel fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sinop ve çevre ilçelerinin tarihi ve turistik noktalarının fotoğraflarından oluşan ve yoğun ilgi gören ‘Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu Canım!’ adlı özel serginin açılışını Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç yaptı.

Özkılınç, “Sanatçımızın, duyarlılık oluşturma çabasıyla birçok kenti gezip sergiyi halkla buluşturmasını çok değerli bir çalışma olarak görüyorum. Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey adına kendisini kutluyorum” dedi.

 

Sanatçı Volkan Atılgan da, “Bu sergiyle nükleer güç santrallerinin Türkiye’de bir enerji üretim biçimi olarak var olmaması adına çevre bilinci ve kamuoyu oluşturmayı amaçlıyorum. Nilüfer, 11. durağım. Desteklerini esirgemeyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Birbirinden özel fotoğrafların bulunduğu sergi 8 Nisan tarihine kadar Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde izlenime açık kalacak.

  • Nükleer karşıtı sergi Nilüfer’de
  • Nükleer karşıtı sergi Nilüfer’de
  • Nükleer karşıtı sergi Nilüfer’de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016