haber

Nilüfer GESK 2016’da da iddialı

Ulusal ve uluslararası müsabakalarda sayısız başarı elde eden Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, başarısını her geçen gün perçinlemeye devam ediyor. 2015 yılında farklı kategorilerde toplamda 61 kupa ve madalyayı müzesine götüren Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, 2016 yılına da damgasını vuruyor. Türkiye Görme Engellileri Satranç Şampiyonası’nda Nilüfer’i ve Bursa’yı en iyi şekilde temsil eden GESK Sporcusu Enes Erden final müsabakasında tüm rakiplerini eleyerek altın madalya kazandı.


Sporun her dalında kürsüye çıkmayı başaran Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda da altın madalya almaya hak kazandı. Türkiye Yüzme Şampiyonası B1 Büyük Kızlar kategorisinde Antrenör Gözde Bursalı yönetimindeki Sümeyye Bayram 2 altın, 2 gümüş madalya alırken, B3 Büyük Erkekler kategorisinde müsabakalara katılan Atakan Telli gümüş madalyayı Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nün müzesine götürdü.


Türkiye Judo Şampiyonası’nda da başarılar elde eden Görme Engelliler Spor Kulübü, altın ve gümüş madalyalarla Nilüfer ve Bursa’yı zirveye taşıdı. 48 kilogramda mücadele eden Esra Akova zorlu müsabakalarda üstün performans sergileyerek birincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandı. Altın madalyayı kazanan Esra Akova’nın yanı sıra, 52 kilogramda mücadele eden Rabia Akova da gümüş madalya alarak sevincini takım arkadaşlarıyla paylaştı.


Türkiye şampiyonalarında performanslarıyla alkış toplayan Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcularını tebrik eden Kulüp Başkanı Ali Genç, başarının her geçen gün perçinlendiğini kaydetti. Genç, “Başarılarımızı 2016 yılında da devam ettirip Nilüfer Belediyesi'nin ismini herkese duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ali Genç, spora ve sporculara verdiği destekten dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e de teşekkür etti.