Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de kadınlara yönelik eğitimler artıyor

09.05.2016 15:46
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, kadın istihdamını artırmak amacıyla Uludağ Soroptimist Kulübü işbirliğiyle Tamir Terziciliği Eğitimi başlattı. Eğitim 30 gün sürecek.

Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, İş ve Meslek Edindirme Bürosu ile Uludağ Soroptimist Kulübü işbirliğiyle kadınların istihdamını artıracak yeni bir eğitim daha başlatıldı. BESOB’un da katkılarıyla  Nilüfer’de Komandatura (Tamir Terziciliği) Eğitimi start aldı. Kalıcı makyaj, girişimcilik ve bebek bakıcılığı kurslarının ardından açılan yeni kurs, BESOB İşletmeler Üssü’nde düzenleniyor. 30 gün sürecek kurs sonunda eğitime katılanlara istihdam konusunda da yardım sağlanacak.  

Kursiyerleri eğitimin ilk gününde ziyaret eden Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Osman Günay, katılımcıları kutladı. Günay, “Kadınların sosyal hayata katılmaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları için farklı projeler ürettik. Halk Eğitim Merkezi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla yıllardır iş birliği yaptık ve bu işbirliğine devam ediyoruz. Bu eğitime katılan kadınlar, aldıkları belge sayesinde iş sahibi olabilecekler. Kadın istihdamına yönelik mesleki eğitim kurslarımız devam edecek’ şeklinde konuştu.

Uludağ Soroptimist Kulübü Başkanı Ayşen Sazcılar da kadınlara yönelik işbirliği projelerine gereken desteği her zaman vereceklerini kaydederek, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve ekibine teşekkür etti. 

  • Nilüfer’de kadınlara yönelik eğitimler artıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016