Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Öğrencilerin objektifinden Nilüfer’de yaşam

21.05.2016 13:03
Google+ ile paylaş
Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matbaa Alanı öğrencilerinin, Nilüfer’de yaşamı konu alan “Gülümse Nilüfer Çekiyorum” adlı fotoğraf sergisi izlenime açıldı.

Nilüfer Belediyesi ve Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında öğrenciler, Nilüfer’in tarihi ve turistik mekânlarını fotoğrafladı. Öğrenciler, çektikleri fotoğrafları Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde açtıkları “Gülümse Nilüfer Çekiyorum” adlı sergiyle beğeniye sundu. Serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu ve çok sayıda fotoğrafsever katıldı.

 

Nilüfer Belediyesi’nin destekleri ve öğretmen Zekiye Sayar ile Gökay Yavuz’un rehberliğinde iki gün boyunca Gümüştepe (Misi), Gölyazı ve Hasanağa’yı fotoğraflayan öğrencilerin sergisi, izleyenleri hayran bıraktı. Öğrencilerin Nilüfer’in gülümsemesine katkıda bulunduğunu ifade eden Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, “Gençlerimiz, Nilüfer’e farklı bir gözle bakarak, çektikleri güzellikleri bize sundular. Bizlerin yakalayamadığı  “O” anları gösteren çok güzel bir sergi. Mutlaka herkes bu sergiyi görmeli.  Bu başarılı sergi için öğrencilerimizi ve onlara destek veren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matbaa Alanı öğrencileri de fotoğraf sanatı ile ilgili çalışmalarında ve sergi için kendilerine destek veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ettiler. 8 öğrencinin, Nilüfer’de yaşamı konu alan ve 50 fotoğraftan oluşan sergi, 24 Mayıs Salı gününe kadar izlenime açık kalacak.

  • Öğrencilerin objektifinden Nilüfer’de yaşam
  • Öğrencilerin objektifinden Nilüfer’de yaşam
  • Öğrencilerin objektifinden Nilüfer’de yaşam

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016