Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Tip 1 diyabetliler Nilüfer’de buluştu

29.05.2016 18:14
Google+ ile paylaş
Tip 1 diyabet hastaları, Nilüfer Belediyespor Üçevler Spor Tesisi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Bahar Şenliği’nde bir araya geldi. Şenliğe katılan Başkanı Bozbey, Tip 1 diyabet hastalığına ilişkin farkındalığı artırmak istediklerini kaydetti.

Nilüfer Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Tip 1 Diyabetliler Platformu tarafından düzenlenen Bursa Tip 1 Diyabetliler 2. Bahar Şenliği, çeşitli illerinden gelen çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Nilüfer Belediyespor Üçevler Spor Tesisi’nde gerçekleştirilen şenlikte çeşitli oyunlar ve yarışmalar yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Uludağ Üniversitesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Eren, Tip 1 Diyabet Platformu Başkanı Yadigar Aydın’ın yanı sıra İstanbul, İzmir ve Ankara’dan gelen Tip 1 Diyabet hastaları ve aileleri katıldı.

Bursa’da Tip 1 diyabet hastalığına farkındalığı artırmak istediklerini kaydeden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Amacımız toplumda Tip 1 diyabetlilerin farkındalığını artırmak, ailelerimizin de bu konuda duyarlı olmasını sağlamak ve tedbirlerin alınmasına olanak sağlamak. Duyarlılık ve farkındalık arttıkça, geleceğe güvenle, umutla ve aydınlık içinde bakmak çok daha kolay olacaktır.  Eğer bu farkındalığı, anlayışı bu tür etkinliklerle yapabilirsek hepimiz mutlu oluruz. Tip 1 diyabetlilerimizin aileleriyle birlikte bir arada bulunarak hem sorunlarını paylaşma hem de sosyal ilişkilerini geliştirebilme imkanını bu alanlarda sağlamış oluyoruz. Çeşitli illerimizden gelen tüm konuklarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Tip 1 Diyabet Platformu Başkanı Yadigar Aydın da çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Erdal Eren de Tip 1 diyabet hastaları ile farklı ortamlarda bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, diyabetin aslında bir yaşam biçimi olduğunun altını çizdi.

Bursa Tip 1 Diyabetliler 2. Bahar Şenliği’ne katılan çocuklar aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi. Palyaçolarla birlikte sokak oyunları oynayan çocuklar,  ebru yapım tekniklerini öğrendi.

Etkinlikte kendilerine özel olarak hazırlanmış yiyecekler ikram edilen katılımcılar hafta sonunun keyfini çıkardılar.

Etkinliğin sonunda Tip 1 Diyabet Platformu Başkanı Yadigar Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Başkan Bozbey de günün anısına Yadigar Aydın’a çiçek vererek desteklerinin süreceğini söyledi. 

  • Tip 1 diyabetliler Nilüfer’de buluştu
  • Tip 1 diyabetliler Nilüfer’de buluştu
  • Tip 1 diyabetliler Nilüfer’de buluştu
  • Tip 1 diyabetliler Nilüfer’de buluştu
  • Tip 1 diyabetliler Nilüfer’de buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016