Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Özgür Renkler Derneği’nden Başkan Mustafa Bozbey’e ziyaret

15.06.2016 09:46
Google+ ile paylaş
Bursa’da cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli hak mücadelesi veren Özgür Renkler Derneği üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

Eşitlikçi hizmet sözü veren ve bu doğrultuda LGBTİ Dostu Kentler Protokolü’nü imzalayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Özgür Renkler Derneği üyelerini kabul etti.
Nilüfer Belediyesinin ayrımcılıkla mücadele alanında yaptığı çalışmalar için Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkürlerini ileten Özgür Renkler Derneği üyeleri, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerinin eşitlik anlayışında göz ardı edilemeyeceğine dikkat çektiler.
Nilüfer Belediyesi’nin bu anlamda kapsayıcı çalışmalar gerçekleştirerek insanların ötekileştirilmesine karşı kamusal düzeyde bir mücadele alanı başlattığını belirten Başkan Mustafa Bozbey de  toplumsal eşitliğin sağlanması için her daim birlikte atılacak bir adımın daha olduğunu sözlerine ekledi.
3 yıldır Bursa’da hak mücadelesi veren ve lgbti bireylerin görünürlüğü için birçok etkinlik gerçekleştiren Özgür Renkler çalışmalarına artık dernek olarak devam ediyor.
En son 17 Mayıs Homofobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü’nde Nilüfer Belediyesi ile birlikte etkinlikler gerçekleştiren Özgür Renkler Derneği üyeleri, dernekleşmenin ardından çalışmalarına ve projelerine daha güçlü bir şekilde devam edeceklerini belirtti.

 

  • Özgür Renkler Derneği’nden Başkan Mustafa Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016