Gençlik Tiyatrosu

NKT, Gençlik Tiyatrosu ile tiyatro aracılığıyla gençlerin kendilerini daha iyi tanımasını, özgüven kazanmasını, alacağı sorumluluklarla birlikte iş bölümünü, birlikte üretmeyi, birey ve ekip olmayı deneyimlemesini sağlayacak bir sanat üretim alanı açmayı hedefliyor.

NKT sanat yönetim ekibi tarafından hazırlanan geniş kapsamlı bir programla gençleri sadece sahne üstü değil tiyatronun bütün önemli alanlarıyla tanıştırmak ve kapsamlı bir prova süreciyle tiyatronun nasıl yapıldığına dair tüm süreci gençlerle buluşturmak programın ana amacı olarak belirlendi.

Hayatına sanatsal bir yön vermek isteyen gençlerin zihinlerindeki “nasıl yapabilirim” sorularına, NKT’de ve ülkedeki farklı tiyatrolarda çalışan alanın profesyonelleriyle yapacağımız buluşma ve atölyelerle yeni perspektifler katmak isteyen NKT, her yıl yeniden başlayacak olan Nilüfer Gençlik Tiyatrosu ekibine tüm gençleri bekliyor !

Nilüfer Gençlik Tiyatrosu Proje Yöneticileri

Proje Yöneticisi, Atölye ve Provalar Planlama: Ada Göktepe,

Sanat Ekibi ve Sahne Teknik Ekipleri Planlama ve Yönetimi: Burak Etöz

Supervisor

Murat Daltaban, NKT Genel Sanat Yönetmeni

Özlem Daltaban, NKT Genel Yapım Yönetmeni

 

Nilüfer Gençlik Tiyatrosu 2024

Proje Yöneticisi, Atölye ve Provalar Planlama: Ada Göktepe,

Sanat Ekibi ve Sahne Teknik Ekipleri Planlama ve Yönetimi: Burak Etöz

Atölye ve Provalar Planlama: Burakhan Yılmaz ve Ayşe Güreşçi

 NGT 2024.jpg (1.53 MB)

 

Nilüfer Gençlik Tiyatrosu 2023

Proje Yöneticisi, Atölye ve Provalar Planlama: Ada Göktepe,

Sanat Ekibi ve Sahne Teknik Ekipleri Planlama ve Yönetimi: Burak Etöz

Atölye ve Provalar Planlama, Oyun Yönetmeni Adem Mülazim 

Nilüfer Kent Tiyatrosu, gençlerin bir oyun sahnelemenin her aşamasında yer almasını hedefleyerek Ocak 2023'de yaptığı Nilüfer Gençlik Tiyatrosu seçmeleri duyurusuyla yeni bir 'Gençlik Oyunu' için sahneden, oyunculuğa, teknik hazırlıklardan sahne yönetimine tüm pozisyonlarda gençlerin yer aldığı NİLÜFER GENÇLİK TİYATROSU 2023 çalışmalarını başlattı.

Ocak 2023'de başlayan, 16-25 yaş aralığında 22 genç katılımcının yer aldığı bu küçük tiyatro evreni; sahne üstü, sahne arkası, tiyatroda tasarım ve yönetim alanlarında yapılan tiyatro çalışmalarının ardından Ağustos 2023’te tüm ekibin birlikte hazırladığı euridike oyunuyla tamamlandı.

Bu küçük tiyatro evreninde gençler, 8 hafta boyunca aldıkları eğitim ve atölyeler ile oyun nasıl hazırlanır, tiyatroda tasarım ne demektir, sahne yönetimi nasıl yapılır, oyunculuk ne demektir, yönetmen nasıl çalışır sorularına cevap aradılar. Tüm bu konularda uzmanların konuk olduğu atölyelerle gençler bir oyun sahnelemenin her aşamasında bilgi sahibi oldular.

Atölye ve eğitim süreci tamamlandıktan sonra euridike oyunu ile prova sürecine giren gençler oyuncu, tasarım asistanı ve reji masası olacak şekilde üç ekibe ayrılarak bir tiyatro prodüksiyonu nasıl inşa edilir deneyimledi.

Afi+ş 1.jpg (731 KB)  Afi+ş 2.jpg (462 KB)  Afi+ş 3.jpg (925 KB)  Afi+ş 4.jpg (1.19 MB)  Afi+ş 5.jpg (261 KB)
 
 
EURİDİKE
Prömiyer 5 AĞUSTOS 2023
 
Yazan: Sarah Ruhl
Çeviren: Ada Göktepe
Yöneten: Ada Göktepe, Adem Mülazim

Oyuncular: Berra Genç, Burak Arslan, Cemre Naz Durak, Dilek Tırpan, Duru Aşık, Eda Koç, Ekin Ekinci, Murat Özdilek, Öykü Erdoğdu, Tuğba Demirtunç, Yusuf Çelik, Zeynep Budak, Zeynep Randa

Yardımcı Yönetmen: Çağla Karagöz, Berra Genç
Dekor Tasarım: Burak Etöz, Ayla Gasim, Eylül Çimsöken
Kostüm ve Makyaj Tasarım: Özlem Karabay, Gülben Saydut
Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Aslıhan Gümüşkaya
Ses ve Müzik Tasarım: Derya Bölükemini, Muratcan Işık, Zeynep Kökten
Koreografi: Adem Mülazim
Hareket Kaptanı: Tuğba Demirtunç
Dramaturji: Medine Koza
Sahne Amiri: Zeynep Kökten
 
Genel Sanat Yönetmeni: Murat Daltaban
Genel Yapım Yönetmeni: Özlem Daltaban

euridike, klasik Yunan miti Orfeus ve Euridike'nin, yeraltında kalan Euridike'nin gözünden bir anlatımı. Asırlardır Orfeus'un müziğine ilham olarak tarihe yazılan Euridike'nin kendi hikayesini yazmayı öğrendiği bir hikaye. Kendi sesini bulmak ve duymak, gelenekten doğan miti yeniden yazmak ne demek sorgulayan bir oyun. Sarah Ruhl'un yarattığı dünyanın büyüsü işte tam da yeraltında olsa bile yaşayan çünkü kulaktan kulağa ve kuşaktan kuşağa hikayesi anlatılan Euridike'nin büyüsü.

65 DK
12+ YAŞ
 
EURİDİKE.JPG (3.00 MB) 

 

Nilüfer Gençlik Tiyatrosu 2022

PUNK ROCK
Prömiyer 23 TEMMUZ 2022
 
Yazan: Simon Stephens
Çeviren:  Adem Mülazim
Yöneten:  Adem Mülâzim , Barış Ayas
Oyuncular: Ayla Gasimzade, Cihat Temel, Feyza Kayaaltı, Gökay Gökkaya, Tuğba Nur Gökdemir, Tuğra Tongur, Kıvanç Gümen, Öykü Erdoğdu

Manchester’ın uzak bir bölgesindeki bir özel okulda okuyan çocuklar, okulun kütüphanesinde iki zil arasında geçirdikleri zaman boyunca var olma/kendilerini var etme yolları aramaktadır.

Gelecek kaygısı, sınav stresi, aile yükleri, kimlik arayışı, aşk, merak baş edemeyecekleri sorunlar yaratır ve bu sorunları çözmeye çalışırken, birbirleri üzerinde kurmaya çalıştıkları hiyerarşinin, akran zorbalığının, her dereceden şiddetin katılımcısı ve kurbanı olurlar.

Dekor Tasarım: Meryem Emine Yiyen
Realizatör: Burak Etöz
Kostüm Tasarım: Gönül Akıllı
Işık Tasarım: Murat Özdemir, Hasan Fatih Karakuş
Müzik Kumanda: Derya Bölükemini
 
85 DK
12+ YAŞ
 
punkrock.JPG (8.33 MB)