Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

15.06.2016 10:29
Google+ ile paylaş
Başkan Bozbey, şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla iftar sofrasında bir araya geldi.

Şehit aileleri ve gazilerden helallik isteyen Bozbey, “Dileğimiz, ülkemize yönelik tüm tehditlerin, bizi ayrıştırmaya, ötekileştirmeye iten tüm çabaların artık sona ermesidir. Teröre, teröriste  destek verene lanet ediyorum” dedi.

Nilüfer Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan’da şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile bir araya geldi.

Nilüfer Belediyesi tarafından Sheraton Otel’de düzenlenen iftara Bursa’da yaşayan 600’e yakın şehit ailesi,  gazi ve  yakını katıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in ev sahipliğini yaptığı iftarda Bursa Merkez Komutanı Jandarma Albay Cengiz Akçay, Personel Şube Müdürü Jandarma Personel Albay Ramazan Kurt, 3’üncü İl Jandarma Komutanı Yardımcısı Jandarma Yarbay Mesut İnan, Erkan Başkanı Jandarma Albay Kemal Şahintürk, Askeri Hastane Baştabip Yardımcısı Sedat Akyol, Orduevi Müdürü Personel Albay Şanel Yılmaz, TSK Kış Eğitim Merkez Komutanı Emre Kısa, CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Bursa İl Müftü Yardımcısı İsmet Ataç, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Beyazıt Tuna, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol da yer aldı.

Geniş katılımın olduğu iftarda ezanın okunmasının ardından hep birlikte oruç açıldı. Nilüfer İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk’ün yemek duasını yaptığı iftarda Başkan Bozbey, böyle güzel bir buluşmaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duyduğunu dile getirdi.

Bozbey:Her bir yurttaşın üzerinde hakkınız var

Şehitlerin ve gazilerin Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her bir yurttaş üzerinde hakkı olduğunu ifade eden Başkan Bozbey, “O nedenle hakkınızı helal edin” diyerek şehit aileleri, gazi ve yakınlarından helallik istedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek terörü ve teröre destek verenleri lanetledi. Bozbey, “İftar sofrasından bir kez daha dileğimiz, ülkemize yönelik tüm tehditlerin, bizi ayrıştırmaya, ötekileştirmeye iten tüm çabaların artık sona ermesidir” dedi. Başkan Bozbey, “Teröre, teröriste destek verene lanet ediyorum. Artık bu güzel vatanın her yerinde barışın hakim olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bozbey konuşmasına şöyle devam etti: “Evlatlarımızı, kınalı kuzularımızı, canlarımızı zamansız gelen ölümlere feda etmeyelim. Hep birlikte barış için dua edelim. Yüreklerimizden gelen sevgi ve barış sözcüklerini gök kubbeye yükseltelim. Bu mübarek Ramazan akşamında, tüm şehitlerimize ve vefat eden tüm gazilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ve tüm yakınlarına da uzun, sağlıklı bir ömür diliyorum.”

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Beyazıt Tuna da  yaptığı konuşmada Nilüfer Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde üyeleriyle birlikte yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İlk defa böyle bir organizasyona katıldıklarını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol dernek adına Başkan Bozbey’e plaket vererek teşekkür etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Beyazıt Tuna ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol’a Nilüfer Belediyesi’nin öncülüğünde 5 bin 990 kişiyle birlikte yapılan Atatürk’ün canlı portresi ‘Duruyoruz’ tablosunu hediye etti.

Artan yemekler can dostlarına gitti

Nilüfer Belediyesi, iftarlardaki yemek atıklarının çöpe gitmemesi için Ramazan boyunca gerçekleştirdiği uygulamayı şehit aileleri, gazi ve yakınlarının katıldığı iftarda da sürdürdü. Masalara bırakılan notlarda da kalan yemeklerin sokak hayvanları için toplanacağı belirtilerek konuklardan tabaklarına peçete ve kürdan gibi atıkları bırakmamaları rica edildi. Nilüfer Belediyesi’nin Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi ile başlattığı örnek çalışma kapsamında, tabaklarda kalan yemekler özenle toplandı. Toplanan yemek atıkları Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi’ne teslim edildi.


  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
  • Bozbey şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016