Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Meclisi’ne Müzik Festivali damgası

08.09.2016 11:35
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Meclisi’nin Eylül toplantısına hafta sonu düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali damgasını vurdu. AK Parti Grubu festivali eleştirirken, CHP Grup Sözcüsü Turgay Erdem Nilüfer’in her kesimden 75 bin kişiye ev sahipliği yaptığını söyledi.

Nilüfer Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Barış Meclisi’nde gerçekleşti. Birçok madde ve önergenin karara bağlandığı toplantıya, geçtiğimiz hafta düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali damgasını vurdu. Meclis Başkan Vekili Nilgün Berk’in başkanlık ettiği toplantıda AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Kavurmacı’nın Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali’ne yönelik eleştirileri oldukça sertti.

 

 “Nilüfer 75 bin kişiye misafirperverlik yaptı”

Kavurmacı’nın ardından CHP Grup Sözcüsü Turgay Erdem söz aldı. Kurum olarak her zaman eleştiriye açık olduklarını vurgulayan Erdem, “Müzik festivaline yönelik ağır eleştirileri doğru bulmuyoruz. Orada emniyete intikal eden bir tane nahoş olay yaşanmamış. 75 bin kişi girdi alana ve son derece düzenli bir festival yaşandı. Nilüferlilere gerçekten teşekkür diyoruz, 75 bin kişiye misafirperverlik yaptılar. Biz 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Cumhurbaşkanı’nın yaşamı normale döndürün çağrısı üzerine biz bu festivali yaptık. Anladığımız kadarıyla bir kamu kurumu tarafından bu düzeyde bir etkinlik gerçekleştirilemediğinden yaptığımız iş kıskanılıyor” diye konuştu.

 

 “Her kesimden insan buluştu”

Nilüfer Müzik Festivali’yle aynı tarihlerde, Cumhurbaşkanlığının da desteğiyle Antalya EXPO çerçevesinde konserler düzenlendiğini de anımsatan Turgay Erdem, “Yani Antalya’da yapıldığında sıkıntı yok, Nilüfer’de olunca mı sıkıntı var?” diye sordu. Erdem, “Antalya’da ‘Biz hep birlikte güleriz’ diye mesajlar verildi. Biz de burada Nilüferlileri güldürüyoruz. Sadece Nilüfer değil biraz da Türkiye’yi takip edin. Nilüfer Müzik Festivali’nde her kesimden, her görüşten, her yaştan insan müziğin birleştirici gücü sayesinde buluştu” dedi.

 

 “Barış için çabalıyoruz”

Nilüfer Müzik Festivali’ne yönelik eleştirilere Meclis Başkan Vekili Nilgün Berk de yanıt verdi. Alana gelmeden eleştiri yapmanın doğru olmadığını ifade eden Berk,  “O alana gelseydiniz de müziğin birleştirici gücünü ve bizim savaş çığırtkanlığı yerine barışı tesis etmek için çabaladığımızı görseydiniz. Keşke şehitler olmasa ve yetkililer bunun önüne geçse. Şehitlerin verildiği o gecelerde tüm kanallar her gün eğlence müzik programlarına devam ettiler” dedi. Berk ayrıca önceki gün Karaman Mahallesi’nde, İzmir Yolu kenarındaki ağaçların gece yarısı kimsenin haberi olmadan kesilmesine de tepki gösterdi. 

  • Nilüfer Meclisi’ne Müzik Festivali damgası
  • Nilüfer Meclisi’ne Müzik Festivali damgası
  • Nilüfer Meclisi’ne Müzik Festivali damgası

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016