Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

NGO’da gençlere insan hakları eğitimi

26.09.2016 15:11
Google+ ile paylaş
Nilüfer Gençlik Ofisi, Tulpar Derneği tarafından düzenlenen "Bursa’daki Gençler için İnsan Hakları Eğitimi"ne ev sahipliği yaptı. Bursa’nın yanı sıra İstanbul ve Ankara’dan gelen gençler, insan hakları konusunda bilgilendirildi.

Bursa’da gençlik ile ilgili yürütülen tüm proje ve faaliyetlerde, gençlerin sesini duyurmak, belediye hizmetlerinden faydalanmalarını sağlamak amacıyla kurulan Nilüfer Gençlik Ofisi (NGO) faaliyetlerine aktif bir şekilde devam ediyor. Nilüfer Gençlik Ofisi’nde haftasonunda “Bursa’daki Gençler için İnsan Hakları Eğitimi”düzenlendi. Tulpar Derneği tarafından düzenlenen ve İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği, Yeşil Bursa Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ile Amerika merkezli United for Human Rights Derneği’nin destek verdiği proje kapsamında düzenlenen eğitime gençlerin ilgisi yoğun oldu.

Görükle’de bulunan NGO’da gerçekleştirilen eğitime Bursa’nın yanı sıra İstanbul ve Ankara’dan gelen gençler de katıldı. Tümdengelim anlayışı benimsenerek, tabandan etki tepki mekanizmalarını harekete geçirerek gençlerin konu ile ilgili farkındalıklarını artırmayı hedefleyen eğitimlerde gün boyu çeşitli atölye çalışmaları düzenlendi. Eğitimde gençler, karar alıcılarla bir araya gelerek insan hakları konusunu kendi yerellerinde tartışma fırsatı buldu. Eğitimde insan haklarının ne olduğunu ve insan hakları evrensel beyannamesindeki hakları öğrenen gençler, insan hakları tanımını da kendilerince oluşturdu.

  • NGO’da gençlere insan hakları eğitimi
  • NGO’da gençlere insan hakları eğitimi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016