Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey: Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkmalıyız

25.10.2016 13:49
Google+ ile paylaş
Cumhuriyet Kadınları Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yemeği’ne katılan Başkan Mustafa Bozbey, “Bu ülkedeki herkesin Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkma sorumluluğunu hissetmesi lazım” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Kadınları Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet Yemeği’ne katıldı. Dernek yönetimi ile üyelerinin bir araya geldiği yemekte CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık da yer aldı. Dernek üyelerinin Atatürk şiirleri okuduğu yemekte, Atatürk’ün en sevdiği türküler çalındı.

Gecede Başkan Mustafa Bozbey de konuşma yaptı. Son yıllarda Cumhuriyet’in değerleri konusunda farklılıklar olduğunu ve Cumhuriyet’in geleceğe taşınması konusunda kafalarda soru işaretlerinin yer aldığını belirten Bozbey, “Bu çok önemli bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Dil, inanç, siyasi parti gözetmeksizin bu ülkede yaşayan herkesin Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet’in tüm değerlerine sahip çıkma sorumluluğunu hissetmesi lazım. Ancak son zamanlarda bunda bir gerileme var. Bu gerilemede bir yurttaş olarak ben dahil hepimizin payı var. Cumhuriyet’in ve değerlerinin yıllarca aile içinde anlatılmamasının sonuçlarını yaşıyoruz. Halk sahip çıkarsa Cumhuriyet ilelebet yaşar. Cumhuriyet’in barışçıl ve birleştirici gücünü ve değerlerini biz evlerimizde anlatmadığımız sürece üzgünüm ki bu değerler havada kalır” dedi.

Cumhuriyet Bayramı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük ve özel bayramı olduğunu ifade eden Bozbey, “Cumhuriyet Bayramı yıllarca resmi düzeyde balolarda kutlandı. Biz Nilüfer Belediyesi olarak halkın bayrama sahip çıkmasını sağlayacak proje geliştirerek yürüyüşler düzenliyoruz” şeklinde konuştu.

Bozbey, geceye katılanları 29 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü’ne de davet etti. 

  • Bozbey: Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkmalıyız
  • Bozbey: Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkmalıyız

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016