Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

30 bin kap aşureyle Nilüfer’de ağızlar tatlandı

27.10.2016 14:47
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayında mahallelerde aşure dağıttı. 27 mahallede gerçekleşen aşure ikramlarına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı.

Bolluk ve bereketin simgesi, paylaşımların ayı Muharrem ayında, Nilüfer Belediyesi  27 mahallede aşure ikramlarında bulundu.

 

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bu yıl da bir çok mahallede halka aşure ikram ederek paylaşmanın en güzel örneğini yaşattı. Üçevler Mahallesi’nde başlayan aşure ikramları 15 Ekim-27 Ekim tarihleri arasında İhsaniye, Ataevler, Yüzüncüyıl, Cumhuriyet, Çamlıca, Konak, Görükle, Dumlupınar, Balkan, Kurtuluş, Karaman, Işıktepe, Fethiye ve Kültür  gibi mahallelerde yapıldı. Nilüfer Belediyesi Halk Evi, Alladdinbey Hizmet Binası,  İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi ile  Nilüfer Belediyespor Üçevler Spor Kulübü’nde de çalışan personele aşure ikramında bulunuldu.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de mahallelere giderek vatandaşlara hem aşure dağıttı hem de sohbet etme imkânı buldu. Aşureyle ağızları tatlanan vatandaşlar da Bozbey’e teşekkür etti.

 

Geleneklerin yaşatılmasıyla dayanışmanın artacağına dikkat çeken Başkan Bozbey, aşurenin Müslümanlar için paylaşmak, bolluk ve bereket anlamına geldiğinin altını çizdi. Başkan Bozbey, 27 mahallede toplam 30 bin kişiye aşure ikram ederek bu özel ayda vatandaşla birlikte olduklarını söyledi. 
  • 30 bin kap aşureyle Nilüfer’de ağızlar tatlandı
  • 30 bin kap aşureyle Nilüfer’de ağızlar tatlandı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016