Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüferli basketbolcular galibiyete doymuyor

12.12.2016 10:42
Google+ ile paylaş
Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nin güçlü takımlarından Nilüfer Belediyespor Şahinkaya Basketbol Takımı, Umurbey Belediyespor’u 68-49 yenerek üst üste 4’üncü galibiyetini aldı.

Nilüfer Belediyespor Şahinkaya Basketbol Takımı, Umurbey Belediyespor ile Yüzüncü Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nde karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk yarısı iki takımın da alan savunması ile geçti. Umurbey Belediyespor dış şutlardaki başarısı ile ilk çeyreği 16-8 önde tamamladı. İkinci çeyrekte toparlanan Nilüferli basketbolcular aradaki farkı kapatarak ilk yarıyı 33-31 önde tamamladı. İkinci yarıda serbest atışlardaki yüzdesini artıran Nilüferli basketbolcular üçüncü çeyreği 45- 42, maçı da 19  sayı farkla 68-49 kazandı. Böylece Mavi yeşil beyazlılar, sezonun ilk yarısını galibiyetle tamamlamış oldu.

 

Karşılaşmayı taraftarlarla birlikte izleyen Nilüfer Belediyespor Başkanı Fırat Emiroğlu, yaşanan terör saldırısı nedeniyle kazanmanın sevincini yaşamadıklarını belirtti. Emiroğlu, “Maalesef hiçbir sportif başarıya sevinemiyoruz. Beşiktaş’taki terör saldırısının bir spor müsabakası sonrası olması, saldırıda şehit olan polislerimiz ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı yüreğimizi yaktı. Spor camiasının ülke barışı için önemli misyonlar  üstlenmesi gerekiyor” dedi.
  • Nilüferli basketbolcular galibiyete doymuyor
  • Nilüferli basketbolcular galibiyete doymuyor
  • Nilüferli basketbolcular galibiyete doymuyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016