Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor

13.12.2016 09:06
Google+ ile paylaş
Bursa’da ilk kez düzenlenen 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’nde Vladimir Trop ve Tamara Poddubnaya sahne aldı. Dünyaca ünlü iki sanatçı dinleyicilere tam bir piyano ziyafeti yaşattı.

Nilüfer Belediyesi’nin Mix Müzik & AkademiX destekleriyle gerçekleştirdiği 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. 22 ülkeden 182 yarışmacının yer aldığı Piyano Yarışması tüm heyecanıyla devam ederken, ünlü piyanistler de verdikleri konserlerde sanatseverlere müzik ziyafeti sunuyor.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından Bursa’da ilki gerçekleştirilen 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali kapsamında Moskova Konservatuarı Piyano Bölümü Başkanı Vladimir Tropp ve Long Island Konservatuarı Piyano Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tamara Poddubnaya Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahne aldı. 77 yaşındaki sanatçı Vladimir Trop,  L.V. Beethoven’ın ve Chopin’in eserlerini  piyanosuyla seslendirirken, salonu dolduranlar da keyifle dinledi. Ünlü piyanist Tamara Poddubnaya da W.A. Mozart’ın,  Schumann’ın ve F. Chopin’in eserlerini dinleyiciler için çaldı. Vladimir Tropp ve Tamara Poddubnaya konserinin sonunda uzun süre ayakta alkışlandı. Konseri izleyen Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçılara çiçek vererek unutulmaz konser için teşekkür etti.

 

10 Aralık’ta başlayan 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali 14 Aralık’ta görkemli bir konserle sona erecek.  Piyano Yarışması’nda dereceye girenler 14 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’de Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (AKKM)’de düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

 

Büyük ilgi gören 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’nin kapanış konserini dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say verecek. Say, 14 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’de AKKM'de sanat severlerin karşısına çıkacak. 
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor
  • Nilüfer’de piyano ziyafeti sürüyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016