Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Roman Orkestrası mahpusları coşturdu

24.02.2017 16:46
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası, Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda verdiği konserle mahpuslara keyifli anlar yaşattı.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün, Mahsus Mahal Derneği iş birliğiyle yürüttüğü  ‘Aralık’ projesi kapsamında yeni bir etkinlik daha gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası, Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda mahpuslara yönelik konser verdi. Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Pınar Göz’ün de yer aldığı konser sırasında mahpuslar, kimi zaman duygusal, kimi zaman da keyifli anlar yaşadı. Sahneye çıkıp müzik eşliğinde oynayan mahpuslar, arkadaşları ve kurum idarecilerinden alkış aldı.

 

Renkli anların yaşandığı konser sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Pınar Göz, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına, Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selahattin Tutkun ve Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası’na çiçek verdi. Nilüfer Belediyesi’nin, Mahsus Mahal Derneği iş birliğiyle yürüttüğü ve Türkiye'de örnek olan Aralık Projesi, mahpusların topluma yeniden kazandırılmasını amaçlıyor. Bu amaçla cezaevlerinde ve Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde etkinlikler, konserler ve atölyeler düzenleniyor. Belediyelerin, hapishanelere erişimini kolaylaştıran ve hapishane yönetimleriyle iş birliği yapmalarının önünü açan projeyle, mahpusların ceza infazı dönemlerinde ve sonrasında topluma yeniden katılmalarının sağlanması, sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaların yapılması hedefleniyor.

 

Proje kapsamında mahpus ve yükümlülere yönelik atölye çalışmaları, sanat ve spor etkinlikleri düzenlenmeye devam edilecek. 
  • Nilüfer Roman Orkestrası mahpusları coşturdu
  • Nilüfer Roman Orkestrası mahpusları coşturdu
  • Nilüfer Roman Orkestrası mahpusları coşturdu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016