haber

Başkan Burada karavanı Kızılcıklı’ya açılışlarla geldi

Başkan Bozbey, tüm çalışmaları katılımcılık ve demokrasiyle gerçekleştirdiklerini belirterek “Biz biliyoruz ki hiçbir şey yalnız olmaz” dedi. Nilüfer Belediyesi, mahallelerdeki hizmetlerini arttırarak sürdürüyor. Nilüfer’in Kızılcıklı Mahallesi’nde iki yeni proje törenle hizmete açıldı. Mahalle Komiteleri’ni oluşturarak, muhtarlıkların genel giderlerini karşılayarak ve nüfusu 5 binin üzerindeki mahalle muhtarlıklarına personel vererek Türkiye’ye örnek olan Nilüfer Belediyesi, birçok mahalleyi olduğu gibi Kızılcıklı Mahallesi’ni de modern Mahalle İletişim Merkezi’ne kavuşturdu.  Kızılcıklı Mahalle İletişim Merkezi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın ile Orhan Sarıbal, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız, Bukle Erman ile Nazlı Yazgan, mahalle muhtarları ve halkın katılımıyla açıldı.

 

BOZBEY: HİZMETLERİN DEVAMI GELECEK

 

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kızılcıklı Mahallesi’nin son yıllarda nüfusu en fazla artan ve artmaya devam eden bir mahalle olduğunu kaydetti. Bozbey, “Bugün itibariyle Kızılcıklı’da nüfus 5 bin 700’e yaklaşmış durumda. Buraya yapılacak her hizmet, gelecek olan nüfusu da mutlu edecektir. Yıllardır buranın kahrını çeken, ilk geldiklerinde sorunlarla boğuşan mahalle halkımız da bu hizmetlerle birlikte kentleşmenin faydalarını görmüş olacak. Bu yaptığımız hizmetlerin devamı gelecek” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin, yerinden yönetim ile demokrasi, özgürlük ve katılımcılık anlayışına önem veren bir kurum olduğunu vurgulayan Başkan Bozbey şöyle devam etti: “Bunu, yıllardır uygulamaya çalışıyoruz. Nilüfer Belediyesi, yapmış olduğu hizmetlerle, özgürlüğün, katılımcılığın ve demokrasinin yanında yer alarak bütün belediyelere hatta devletin ilgili kurumlarına örnek olmuştur. Çünkü biz biliyoruz ki hiçbir şey yalnız olmaz. Hiçbir şey Başkan Mustafa Bozbey’in ağzından çıkacağı bir cümleyle gerçekleşmez. Gerçekleşirse de bu doğru olmaz. Çünkü ilgili kurumlar, insanlar, yaşayanlar, muhtarlarımız ve seçilmiş insanlar var. Bunların görüşlerini almak, bunların görüşlerine saygı duyarak o hizmetleri gerçekleştirmek en doğrusudur. Bu anlayışımızı mahalle komiteleriyle de taçlandırdık. Başkanlığını mahalle muhtarlarımızın yaptığı mahalle komitelerinin işlevlerini, giderek arttırıyoruz. Mahallede yapılacak olan her türlü hizmet için mahalle komitelerinde karar alınacak. Böylece o hizmet halkın istediği gibi olacak. Onun için demokrasiyi, özgürlükleri, katılımcılığı ve şeffaflığı önemsiyoruz.”

 

“YERİNDEN YÖNETİM BÖYLE BİR ŞEY”

 

Nilüfer Belediyesi’nin, mahallelere yapmış olduğu önemli katkılardan birinin de mahalle iletişim merkezlerinde görevlendirilen yardımcı personel olduğunu ifade eden Başkan Bozbey, “Nüfusu 5 bin ve 5 binin üzerindeki tüm muhtarlıklarımıza bir yardımcı personel veriyoruz. Bu personel vasıtasıyla belediye ile doğrudan iletişimin de kurulduğunu görüyoruz. Yerinden yönetim anlayışı böyle bir şey. Nüfusu 5 binin altında olan tüm muhtarlıklarımızın genel giderlerini de karşılıyoruz. Bunu yapan Türkiye’de örnek kurumlardan biriyiz” dedi.

Nilüfer Belediyesi olarak bugüne kadar 8 mahalleye, içinde mahalle muhtarlığının da bulunduğu Mahalle İletişim Merkezi kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, “Bugün de Kızılcıklı Mahalle İletişim Merkezi’ni açarak, yerinden yönetim anlayışının ne denli önemli olduğunu vurguluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

PARK SAYISI ARTIYOR

 

Kızılcıklı Mahallesi’ne yeni bir park da kazandırdıklarını belirten Başkan Bozbey, Nilüfer’de düzenlenmiş park sayısının 249 olduğunun altını çizdi. Kızılcıklı Parkı ve Koşu Yolu’nun, 6 bin 200 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam 8 bin metrekareden oluştuğunu kaydeden Başkan Bozbey, “Koşu yolu ve açık alan spor aletlerimizin bulunduğu parkımızda, çocuk oyun grupları da mevcut. Burası, insanları bir araya toplayan, sosyal ilişkileri geliştiren, insanların buluşma noktası olabilecek bir park haline gelecektir” dedi.

Kızılcıklı Mahallesi’nin diğer ihtiyaçlarıyla ilgili de programları yaptıklarını belirten Bozbey, “Örneğin Aile Sağlığı Merkezi’nin mutlak suretle burada sürekli olması lazım. Sosyal ve kültürel tesislerle ilgili projelerimiz de burada olacak. Kızılcıklı Mahallemiz, bir süre sonra örnek mahallelerden bir tanesi olacaktır” diye kaydetti.

 

“NİLÜFER BELEDİYESİ ÖRNEK”

 

Yerel yönetimin çok kıymetli olduğunu kaydeden CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da, “Hizmet, insanın olduğu yere, ayağına gitmeli. Devlet, belediye ve kamusal hizmet, insandan ayrı olamaz. İnsan neredeyse, hizmetin de elbette oraya gitmesi lazım” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin örnek projeleri hayata geçirdiğini kaydeden Erkan Aydın da, “Bu projeler Bursa’nın diğer ilçelerine de örnek olmalı. Kızılcıklı Mahalle İletişim Merkezi ile Kızılcıklı Parkı ve Koşu Yolu, halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

“BİR TELEFON KADAR YAKIN”

 

Yapılan hizmetlerden son derece memnun olduğunu dile getiren Kızılcıklı Mahalle Muhtarı Engin Şahin de, “Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey ile çalışmak benim için onur ve gurur verici. Nilüfer Belediyesi’nin çok güzel bir ekibi var, bir telefon kadar bize yakınlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından önce Kızılcıklı Mahalle İletişim Merkezi, ardından da Kızılcıklı Parkı ve Koşu Yolu törenle hizmete açıldı. Başkan Bozbey ve protokol üyeleri park açılışının ardından mahalledeki çocuklarla birlikte fidan diktiler.

 

BOZBEY HALKLA BULUŞTU

 

Bozbey, açılışların ardından Başkan Burada karavanında çalışmalarını sürdürdü ve halkla görüştü. Mahalle Muhtarı Engin Şahin ile bir araya gelen Bozbey, mahallenin sorunlarına ilişkin bilgi aldı. Başkan Burada karavanı ile mahalleleri gezerek sorunları yerinde gördüklerini belirten Başkan Bozbey, “Her hafta cuma günleri halkın içinde, halkla birlikte Nilüfer'in geleceğini tayin ediyoruz. Aynı zamanda yerinde hizmet anlayışıyla da vatandaşlarımızla buluşuyoruz” dedi.

Başkan Bozbey, Kızılcıklı ziyaretinde Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nu da ziyaret etti. Okul kütüphanesini gezen Başkan Bozbey, okula Nilüfer Belediyesi’nin yayınlarından armağan ederken öğrencilere de hikaye kitapları verdi.