Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

İranlı yazar Shida Bazyar “Edebî Kazılar”a konuk oluyor

07.04.2017 18:58
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi İranlı genç yazar Shida Bazyar’ı okurlarıyla buluşturuyor. Ödüllü yazar Shida Bazyar, 11 Nisan Salı günü düzenlenecek Edebî Kazılar söyleşisinde “Geceleri Sessizdir Tahran” isimli romanı üzerine konuşacak.

İlk romanı “Geceleri Sessizdir Tahran” ile Almanya'da verilen en prestijli ödüllerinden biri olan 2016 Ulla Hahn Ödülü’nü kazanan Shida Bazyar, Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri tarafından düzenlenen Edebî Kazılar söyleşilerinde Bursalı okurlarıyla buluşuyor. 11 Nisan Salı günü saat 19.00'da Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşecek söyleşide Bazyar, Elif Tanrıyar’ın moderatörlüğünde edebiyatseverlerle İran Devrimi’nden Almanya’ya uzanan romanı üzerine konuşacak.


Bazyar’ın, göç, kimlik, toplumsal uyum üzerine gerçekçi bir ilk roman olan “Geceleri Sessizdir Tahran”, 1979 yılında İran’da devrim günü başlayıp 2009’da Almanya’da bitiyor. Devrime, yaşanabilir bir dünya için verilen mücadeleye ve bir kişinin elindekileri  kaybettiğinde  neler olabileceğine dair yazdığı romanıyla Edebî Kazılar söyleşilerine konuk olacak olan Shida Bazyar, İran’daki devrimin, baskının, direnişin ve özgürlük arzusunun hikâyesini katılımcılarla paylaşacak.


 GECELERİ SESSİZDİR TAHRAN HAKKINDA


Shida Bazyar’a, 2016 Ulla Hahn Ödülü’nü getiren Geceleri Sessizdir Tahran, göç, kimlik, toplumsal uyum üzerine gerçekçi bir ilk roman. Dört kişilik bir ailenin her bir bireyinin sesinden okurlara hitap eden Geceleri Sessizdir Tahran, devrimin, baskının, direnişin ve özgürlük arzusunun hikâyesini çarpıcı bir dille aktarıyor. Bazyar, hiçbir yere ait olamayan insanların acısını şiirsel bir dille anlatıyor.
  • İranlı yazar Shida Bazyar “Edebî Kazılar”a konuk oluyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016