haber

Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü’nden 4 Türkiye rekoru

Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü (GESK) sporcuları, İzmir’de katıldıkları Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda rekor kırdı. 286 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları 46 madalya, 2 kupa ve 3 Türkiye rekoru kırarak Bursa’ya döndü. Nilüfer GESK ayrıca görme engelliler spor tarihinde bir şampiyonada 48 defa kürsüye çıkan kulüp olarak yine bir ilke imza attı.

Şampiyonada Nilüfer Belediyesi GESK, 23 altın, 18 gümüş ve 5 bronz madalya aldı. Abdülsamet Sevim 12-13 yaş grubu B-3 kategorisinde 100 ve 200 metrede iki Türkiye rekoru kırdı. Görme Engelliler Spor Kulübü, 4x100 metre kadın ve erkek takım yarışlarında da rakiplerine fark atarak 2 Türkiye rekoruna ulaştı.

İzmir’de düzenlenen şampiyonada rakipleriyle kıyasıya mücadele ettiklerini kaydeden Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Genç, “Bu seviyeye gelmek için her gün çalışıyoruz. 10 yaşında görme engelli çocukları, hiç bir yakını olmadan şampiyonalara götürmek, yarıştırmak kolay başarılacak işler değil. Bu güveni insanlara vermek, inandırmak, aile olmakla başarıya ulaşılacak bir durum. Bunu başaran yönetim kurulumuza, antrenörlerimize, gönüllülerimize ve sporcularımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Her gün büyüyen Nilüfer Belediyesi GESK, 600 üyeye ulaşmanın gururunu yaşıyor. Geçen yıl aldığımız 33 madalyayı bu yıl 48' e çıkarmanın onurunu yaşıyoruz. Her yıl hedeflerimizi büyütmek zorundayız. Hedefler büyürken elbette imkânlarda büyümeli. Bu anlamda başta Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey'e ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şampiyonanın en küçük sporcularına sahip olan Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü, geniş altyapısı, sporcu, antrenör ve idareci kadrosunun yanında teknik donanımıyla da tüm kulüplere örnek oldu.