Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Sakine Kaya “Görmeden” isimli sergisi ile hayran bıraktı

13.05.2017 15:23
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcısı Sakine Kaya’nın Konak Kültürevi’nde izlenime açılan “Görmeden” isimli örgü sergisi büyük ilgi gördü.

Görme engelli Sakine Kaya, yaptığı örgülerle herkesi kendine hayran bıraktı. Doğuştan gelen bir tür görme problemi olan glokom hastalığı yüzünden görme yetisini 10 yaşında tamamen kaybeden, Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcısı Sakine Kaya, küçük örgü işleriyle başladığı örgü çalışmalarını daha da ilerleterek sergi açacak boyuta getirdi. Makrome ve amigurumi (örgü oyuncak) öğrenen Kaya, yaptığı örgüleri Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde izlenime sundu.


Serginin açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız da katıldı. Kaya’yı yaptığı örgüler için kutlayan Başkan Bozbey, üretmeye hiçbir şeyin engel olmadığını kanıtladığını söyledi. Başkan Bozbey, “Sakine ile yollarımız 2002 yılında kesişti. O günden bu yana bizimle beraber. Sakine kendisini çok geliştirdi. Kendisini ve ailesini gönülden tebrik ediyorum” dedi.


İki yıldır amigurumi (örgü oyuncak) yaptığını söyleyen Sakine Kaya da, “Basit ipliklerin şirin oyuncaklar halinde vücut bulması beni bu büyülü serüvenin yolculuğuna çıkardı. Bu sergiyi, serginin hazırlık aşamasında beni bir an olsun yalnız bırakmayıp, her an destek olan anneme armağan ediyorum” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Sakine Kaya’nın Engelliler Haftası’nda açılan ve toplam 101 çalışmanın yer aldığı “Görmeden” isimli sergisi, 18 Mayıs Perşembe gününe kadar Konak Kültürevi’nde gezilebilecek.

  • Sakine Kaya “Görmeden” isimli sergisi ile hayran bıraktı
  • Sakine Kaya “Görmeden” isimli sergisi ile hayran bıraktı
  • Sakine Kaya “Görmeden” isimli sergisi ile hayran bıraktı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016