Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Agora Çarşısı’nda Yaza Merhaba Şenliği

25.05.2017 10:44
Google+ ile paylaş
Nilüfer Agora Çarşısı’nda yaz, düzenlenen şenlikle karşılandı. Halk oyunları gösterisi ve konserlerin gerçekleştiği şenlik keyifli anlara sahne oldu.

Bursa’da, çarşı kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla Nilüfer Belediyesi tarafından 2014 yılında İhsaniye Mahallesi’nde hayata geçirilen Nilüfer Agora Çarşısı’nda düzenlenen Yaza Merhaba Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Nilüfer Agora Çarşı Yönetim Kurulu’nun Nilüfer Belediyesi destekleriyle düzenlediği Yaza Merhaba Şenliği’ne ilgi büyük oldu. Çarşı esnafı ve çok sayıda davetlinin katıldığı gecede Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu da yer aldı.


Şenlik, Ast Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği konserle başladı. Türkiye’nin dört bir yöresine ait eserleri seslendiren koro, büyük beğeni topladı. Bursa Yaren Halk Oyunları gösterilerinin ardından usta yorumcu Hacı Bektaş Aykut, sunum ve şiirleriyle geceye renk kattı. Gecenin sonunda Gürel Yılmaz da seslendirdiği eserlerle izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.


Coşku dolu görüntülerin yaşandığı şenlikte Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür plaketi verdi. Kayaoğlu, şenliğin geleneksel hale getirilmesi temennisinde de bulunurken, Nilüfer Agora Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Düzgünoğlu da şenliği her yıl düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi. Nilüfer Belediyesi’ne destekleri için teşekkür eden Düzgünoğlu, Nilüfer’de yaşayan esnafın her zaman ayrıcalıklı olduğunu da ifade etti. 

  • Nilüfer Agora Çarşısı’nda Yaza Merhaba Şenliği
  • Nilüfer Agora Çarşısı’nda Yaza Merhaba Şenliği
  • Nilüfer Agora Çarşısı’nda Yaza Merhaba Şenliği

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016