Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nâzım Hikmet Nilüfer’de şiirleri ile anıldı

04.06.2017 12:01
Google+ ile paylaş
Şiirin büyük ustası Nâzım Hikmet, ölümünün 54’üncü yılında Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikte anıldı.

54 yıl önce yaşamını yitiren dünyaca ünlü şair Nâzım Hikmet Nilüfer’de şiirleri ile anıldı. Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikte katılımcılar büyük ustanın şiirlerini okudu. Nâzım Hikmet Çınarlığı’nda düzenlenmesi planlanan anma etkinliği, hava şartları nedeniyle Nilüfer Kent Konseyi’nde yapıldı. Etkinliğe Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp’in yanı sıra Nilüfer Kent Konseyi gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Anma töreninde konuşan Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, Nâzım Hikmet’i Türkçe’nin en büyük şairi olarak tanımladı. Nâzım Hikmet’in bütün yaşamını halkının kurtuluş mücadelesine adadığını vurgulayan Enginalp, “O, şiirlerini bağımsız ve eşitlikçi bir Türkiye’den yana yazmıştır. Nâzım’ın sevilmesinin en büyük nedeni de halkının sorunlarını kendi sorunları gibi görmesidir. Nâzım Hikmet, bağımsız, demokratik ve laik bir Türkiye’nin yaratılmasında çok büyük emek harcadı. Yaşamı boyu bunun için mücadele etti. Nâzım Hikmeti her zaman minnetle andık ve anmaya devam edeceğiz” dedi. 

Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp’in konuşmasının ardından etkinliğe katılanlar usta şairin, “Masalların Masalı”, “Gülhane Parkı” ve “Memleketim” gibi dünyaya mâl olan şiirlerini okudu.
  • Nâzım Hikmet Nilüfer’de şiirleri ile anıldı
  • Nâzım Hikmet Nilüfer’de şiirleri ile anıldı
  • Nâzım Hikmet Nilüfer’de şiirleri ile anıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016