Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Fotoğraf Atölyesi düzenlendi

13.07.2017 13:24
Google+ ile paylaş
Hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması amacıyla 2016 yılından bu yana sürdürülen “Aralık” projesi kapsamında Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen Fotoğraf Atölyesi, Gölyazı’nın eşsiz güzelliğinde yapılan çekimlerle sona erdi.

Nilüfer Belediyesi ve Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu iş birliği ile hükümlülerin tutuklu bulundukları süreç içinde, dışarıdaki yaşamdan kopmamaları amacıyla hayata geçirilen “Aralık” projesi kapsamında Fotoğraf Atölyesi düzenlendi. Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen atölyeye 18 kişi katıldı. Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) ve Nilüfer Halk Eğitim Merkezi’nin de destek verdiği Fotoğraf Atölyesi’ne katılan 7 hükümlü ile 11 infaz koruma memuru ve kurum personeli 10 hafta boyunca eğitim aldı. Fotoğraf çekimi hakkında teorik bilgiler alan atölye katılımcıları, bu süreçte sık sık uygulamalar da yaptı. İnfaz koruma memurları ve kurum personeli dış çekimlere katılırken, hükümlüler de Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bahçesinde fotoğraf çekerek öğrendiklerini uyguladı. 


Fotoğraf Atölyesi’ne katılan infaz koruma memurları ve kurum personeli atölyenin son etkinliğini Gölyazı’daki fotoğraf çekimi ile gerçekleştirdi. Hükümlülerin yer almadığı çekimlere Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selahattin Tutkun ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) Eğitmeni Abit Kullebi de katıldı.  Gölyazı'nın eşsiz tarihi ve doğal güzelliğinde fotoğraflar çeken kursiyerler, gün batımını da görüntüleyerek aldıkları fotoğrafçılık eğitimini hayata geçirme fırsatı buldu. Nilüfer Belediyesi ve Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu iş birliği ile hükümlülere ve kurum çalışanlarına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam edilecek. 

  • Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Fotoğraf Atölyesi düzenlendi
  • Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Fotoğraf Atölyesi düzenlendi
  • Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Fotoğraf Atölyesi düzenlendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016