Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı

15.12.2017 15:15
Google+ ile paylaş
Başkan Burada karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in en uç mahallesi olan Üçpınar Mahallesi’ne taşıyan Başkan Bozbey, bölgede yaşayan insanların kente ulaşım mesafesinin kısalması için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yeni bir yol çağrısında bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in Üçpınar Mahallesi’ne taşıdı. İlk olarak mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Mustafa Bozbey, ardından Üçpınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut ile karavandaki makamında görüştü. Mahalle hakkında Muhtar Akbulut’tan detaylı bilgi alan Başkan Mustafa Bozbey, talepleri de ilgili müdürlere iletti.

 

Üçpınar Mahallesi ile kent içi arasındaki ulaşım sorununa dikkat çeken Başkan Bozbey, Tahtalı Mahallesi güzergâhında bulunan eski yolun, planlanıp tekrar ulaşıma açılması için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu. Başkan Mustafa Bozbey şöyle konuştu: “Üçpınar Mahallesi, Nilüfer’in en uç mahallelerinden biri. Buradaki en önemli sorun, kente ulaşım. Mevcut güzergâh üzerinden kente ulaşım hayli zaman alıyor. Kente daha kısa sürede ulaşmanın yolu, önceki yıllarda kullanılan Tahtalı Mahallesi güzergâhında bulunan yol. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi desteğiyle bu yolu planlayıp hizmete açabilirsek, Üçpınar Mahallesi sakinleri ve bölgede yaşayan insanlarımız, çok rahatlıkla kente ulaşabilecekleri bir güzergâha sahip olabilecekler. Bu sorunu çözebildiğimiz takdirde, hem mahalle sakinlerini hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımızı ulaşım konusunda rahatlatmış olacağız.”

 

Nilüfer’de ayrım yapmaksızın bütün mahallelere önemli hizmetler götürdüklerinin altını çizen Başkan Bozbey, Başkan Burada projesi kapsamında mahallelere yapılan ziyaretlerle de hem çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduklarını hem de vatandaşların talep, öneri ve sorunlarını dinlediklerini ifade etti. Başkan Mustafa Bozbey, “Muhtarlarımız, mahalle komitelerimizin ve vatandaşlarımızın önerilerini dikkate alarak, o bölgemizde yaşayan insanlarımızın gülümsemesini sağlıyoruz. Merkez mahallelerimizde verdiğimiz hizmetlerle nasıl insanlarımızı gülümsetiyorsak, kentin en uzak yerlerinden biri olan Üçpınar Mahallemizde de insanları gülümsetmeye devam ediyoruz” dedi.

 

Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduğunu dile getiren Üçpınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut da, çalışmalarından dolayı Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Gün boyu çalışmalarını Üçpınar Mahallesi’nde gerçekleştiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisiyle görüşmek isteyen vatandaşları da karavandaki makamında ağırladı.  • Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı
  • Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı
  • Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı
  • Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016