Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı

07.01.2018 16:14
Google+ ile paylaş
Sarı Sıcak filmiyle uluslararası alanda ödül kazanan yönetmen Fikret Reyhan, Bursalı sinema tutkunlarıyla Konak Kültürevi’nde bir araya geldi.

Nilüfer Belediyesi, düzenlediği sinema gösterimlerinde sanatseverleri filmlerin yönetmenleri ile de buluşturuyor. Bu etkinlikler kapsamında, üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikâyelerini anlatan Sarı Sıcak isimli filmin gösterimi yapıldı. Konak Kültürevi’nde yapılan gösterimin ardından Sarı Sıcak filminin yönetmeni Fikret Reyhan, düzenlenen söyleşide sinema tutkunları ile bir araya geldi. Filmin tüm süreçlerini anlatan Reyhan, izleyicilerin sorularını da yanıtladı. Yönetmen Fikret Reyhan, filmde gerçek bir dünya hissini yaratmaya çalıştıklarını belirtti. İzleyicinin ‘Yaşar Kemal’in Sarı Sıcak romanından esinlendiniz mi?’ sorusuna Reyhan, “Sarı Sıcak, Çukurova’da kullanılan bir deyim. Yaşar Kemal ile birlikte daha tanınır hale geldi. O coğrafyada yaşadığım için ve bu deyim yaygın olarak kullanıldığı için bu adı kullanmak istedim ama Yaşar Kemal’in kitabıyla aynı adı taşıyor olması benim için büyük bir gurur” dedi.

Söyleşinin ardından Nilüfer Belediyesi Koordinatörü Dr. Sibel Özer, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına yönetmen Fikret Reyhan’a çiçek vererek söyleşiye katıldığı için teşekkür etti.

  • Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı
  • Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı
  • Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı
  • Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016