Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bu sergi Van’ı anlatıyor

01.03.2018 09:13
Google+ ile paylaş
Vanlı ressam Mustafa Akbaş’ın ‘Renklerin Dili Van’ yağlı boya kişisel resim sergisi, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden, tarihi, kültürel ve kedileriyle ünlü Van’ı, tuvale aktaran Vanlı ressam Mustafa Akbaş, eserlerini, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturdu. Serginin açılışına, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Van İli ve İlçeleri Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Akser Karataş ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Serginin açılışını yapan Başkan Bozbey, ressam Mustafa Akbaş’ın eserleri ile kendilerini uzun bir yolculuğa çıkardığını söyledi. Bozbey, “Mustafa hocam, Van’ı daha yakından tanıma fırsatını Nilüferliler’e ve Bursalılar’a sunmuş oldu. Bu sergide Van’ın birçok farklı yönünü görebiliyoruz. Van kedisini, Akdamar da olmak üzere tarihi yerlerini Mustafa hocamızın farklı duygular yüklediği fırçasıyla tanıma fırsatı bulduk. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ressam Mustafa Akbaş da eserlerini sergileme imkanı tanıyan Başkan Bozbey’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

  • Bu sergi Van’ı anlatıyor
  • Bu sergi Van’ı anlatıyor
  • Bu sergi Van’ı anlatıyor
  • Bu sergi Van’ı anlatıyor
  • Bu sergi Van’ı anlatıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016