Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Olgun gençler hünerlerini sergiledi

08.03.2018 12:11
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Olgun Gençlik Merkezi, ‘Olgun Emek Resim Grubu’nun sergisi kapılarını açtı. 11 kursiyerin 71 eserinin yer aldığı sergi, bir hafta boyunca Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde açık kalacak.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Kasım ayında kapılarını açan Olgun Gençlik Merkezi, meyvelerini vermeye başladı. 55 yaş üstü 11 kursiyerin kısa zamanda yaptığı yağlı boya, sulu boya ve desen (mürekkepli) çalışmaları, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

 

Eğitmenliğini Gülüm Yaltırık’ın yaptığı sergi açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Rahşan Duygu Tursun ve çok sayıda davetli katıldı.

 

BOZBEY’DEN İKİNCİ MERKEZ MÜJDESİ

 

Sergi açılışında konuşan Başkan Mustafa Bozbey, Olgun Gençlik Merkezi’nin büyük ilgi gördüğünü ve kısa zamanda yaklaşık 800 üyeye ulaştığını belirtti. İkinci bir merkezi Beşevler Bölgesi’nde hayata geçirmeyi planladıklarını kaydeden Bozbey, “Biz hünerlerimizi ve değerlerimizi sonradan ortaya çıkartabilen bir toplumuz. Olgun Gençlik Merkezi hünerleri ortaya çıkartmak, boş vakitlerimizi nitelikli şekilde değerlendirmek için açılan bir yer. Kısa zamanda çok büyük ilgi gördü. Şimdi yeni bir merkez açmak için Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz hazırlık aşamasında. Burada kursiyerlerimiz hünerlerini sergiledi. Kısa zamanda böyle güzel çalışmalara imza atan eser sahiplerini ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Eğitmen Gülüm Yaltırık da kursiyerlerinin kısa zamanda çalışmalarını ortaya çıkardıklarını vurgulayarak, kendilerine verdikleri destekten dolayı Başkan Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey’e teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve Seden Bozbey kursiyerlere teşekkür belgelerini verdikten sonra, sergi açılışını gerçekleştirdi. 

  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi
  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi
  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi
  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi
  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi
  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi
  • Olgun gençler hünerlerini sergiledi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016