Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Mahalle komitesi üyelerine yenilikçilik eğitimi

12.03.2018 10:01
Google+ ile paylaş
Nilüfer’deki mahalle komitesi üyelerine yönelik düzenlenen eğitimde, yaratıcı çözüm geliştirmeye yönelik uygulamalar ve kolektif bir yaklaşımla çözüm üretebilme konularında bilgi verildi.

Nilüfer Belediyesi bünyesinde kurulan Nilüfer İnovasyon Merkezi ve Nilüfer Kent Konseyi'nin Mahalle Komiteleri ile birlikte yürüttüğü 'Mahalleden Kente Projesi'nin ikinci adımı olan ‘Yenilikçilik, Yaratıcılık ve Kolektif Düşünme' eğitimi, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde yer alan Nilüfer İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.


Projenin ilk adımı olan “Gönüllük Eğitimi”ne katılan Nilüfer’deki mahalle komite üyesi 11 kişi, moderatörlüğünü Sabancı Üniversitesi’nden Dr. Merih Pasin'in gerçekleştirdiği “Yenilikçilik, Yaratıcılık ve Kolektif Düşünme” eğitiminde yer aldı. Mahalle Komiteleri üyeleri bu eğitim ile yaratıcı çözüm geliştirmeye yönelik yaklaşım ve uygulamaları deneyimleyerek, kolektif bir yaklaşımla çözüm üretebilme konularında bilgi sahibi oldular. Proje ile uygulanacak modelin, diğer mahalle komiteleri üyelerine ve çalışma konularına yaygınlaştırılması planlanıyor.

  • Mahalle komitesi üyelerine yenilikçilik eğitimi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016