Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de 30 bin fidan daha toprakla buluşuyor

20.03.2018 14:50
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin ‘Geleceğimiz için sen de fidan dik’ sloganıyla başlattığı ağaçlandırma kampanyası kapsamında Rotary Kulüpleri iş birliğiyle 500 fidan toprakla buluştu.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için her yıl ağaçlandırma kampanyası düzenleyen Nilüfer Belediyesi, ücretsiz dağıtımların ardından gönüllü kurum ve kuruluşlarla fidan dikimlerine başladı. Kampanyanın ilk dikim töreni Bursa’daki Rotary Kulüpleri ile Kurtuluş Mahallesi’nde yapıldı. Akasya, ıhlamur ve erguvan türlerinde yaklaşık 500 fidan toprakla buluştu.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Rotary 2440 Bölge Guvernörü Lütfi Demir, Rotary 2440 Bölge Sekreteri Ersin Karaaslan, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Nilüfer Belediyesi Koordinatörlerinden Dr. Sibel Özer ile çok sayıda Rotary kulübü temsilcisinin de yer aldığı fidan dikim töreni geniş katılımla gerçekleşti.

 

BOZBEY’DEN DİKİLEN FİDANLARI KORUMA ÇAĞRISI

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey fidan dikimine katkı sunan herkese teşekkür ederek, bu yıl 30 bin fidan dikmeyi hedeflediklerini söyledi. Kampanyaya katkı veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Başkan Bozbey, “Bu çalışmalar örnek olacak niteliktedir. Rotary Kulüplerimiz her zaman sosyal projelerimize destek veriyor.  Her yıl kurum olarak ücretsiz fidan dağıtıyoruz. Bu yıl da 25 bin fidan dağıttık. Şimdi onlara sahip çıkma zamanıdır. Vatandaşlarımızı diktikleri fidanları koruyup kollamaya ve geleceğe taşımaya davet ediyorum. Bu şekilde çalışmalara devam edersek, Nilüfer’i yeşil Bursa’nın merkezi yapmak istiyoruz” dedi.

 

HEDEF BÜTÜN ÜYELERİN BİR FİDAN DİKMESİ

 

Rotary 2440 Bölge Guvernörü Lütfi Demir de Nilüfer Belediyesi ile anlamlı bir iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bu yıl hedefimiz tüm üyelerimizin bir fidan dikmesidir. Bu da tüm bölge bazında ele aldığımızda yaklaşık 30 bin fidan demek. Küresel ısınma tehlikesi var. Bu tür çalışmalar geleceğimiz için çok değerli. Başkan Mustafa Bozbey ve ekibine bize böyle bir imkân sağladıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.  


Başkan Bozbey ve Demir dikilen fidanların ardından birbirlerine günün anısına teşekkür belgesi verdi.  

  • Nilüfer’de 30 bin fidan daha toprakla buluşuyor
  • Nilüfer’de 30 bin fidan daha toprakla buluşuyor
  • Nilüfer’de 30 bin fidan daha toprakla buluşuyor
  • Nilüfer’de 30 bin fidan daha toprakla buluşuyor
  • Nilüfer’de 30 bin fidan daha toprakla buluşuyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016