Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Çocuklar animasyon film yapımını öğrendi

03.05.2018 15:07
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Aykırı Sinema Derneği ile birlikte Çalı Kadın ve Çocuk Akademisi’nde düzenlediği Stop-Motion Animasyon Atölyesi’ne katılan çocuklar, animasyon film yapımını öğrenerek keyifli anlar geçirdi.

Nilüfer Belediyesi Çalı Kadın ve Çocuk Akademisi’nde düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar, hem yeni bilgiler öğreniyor hem de iyi vakit geçiriyor. Bu etkinliklerden biri de Stop-Motion Animasyon Atölyesi oldu. Mehmet Akif Yiyen eğitmenliğinde, Ebru Şahin, Özlem Yasal ve Ümit Özmen’in kolaylaştırıcılığında düzenlenen atölyeye 10-13 yaş grubu çocuklar katıldı. Stop-Motion Animasyon Atölyesi’nde, bir animasyon film türü olan stop-motion tekniği, çocukların yaratıcıklarını ortaya çıkarmak ve geliştirmek için kullanıldı.


İki aşamadan oluşan atölyenin teorik kısmında, çocuklara, animasyon filmlerin nasıl yapıldığına dair bilgi verildi. Animasyon film yapım aşamalarını gören çocuklar, uygulama kısmında verilen temalar doğrultusunda, yaratıcılıklarını kullanarak kendi karakterlerini oluşturdu. Uzay temalı anlatımda, hangi canlıların uzayda daha kolay yaşayabilecekleri fikrinden yola çıkılarak oluşturulan karakterler ve objeler yer aldı.

 

Atölyede çocukların kolay ulaşabileceği malzemeler kullanıldı. Çocuklar, ulaşabildikleri malzemeler ile stop-motion tekniğini kullanarak kendi filmlerini çekebileceklerini deneyimlemiş oldu. Gün boyunca hem yaratıcılıklarını kullanarak keyifli zaman geçiren hem de animasyon film yapımına dair bilgi edinen çocuklar, atölye sonunda ortaya çıkan animasyon filmi aileleri ile paylaşmak için de büyük heyecan yaşadı. 

  • Çocuklar animasyon film yapımını öğrendi
  • Çocuklar animasyon film yapımını öğrendi
  • Çocuklar animasyon film yapımını öğrendi
  • Çocuklar animasyon film yapımını öğrendi
  • Çocuklar animasyon film yapımını öğrendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016