Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Mürşid Kavurmacı’dan Elveda Ramazan

14.06.2018 11:46
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Ramazan Sokağı, Tasavvuf Müziği’nin başarılı yorumcusu Mürşid Kavurmacı'nın Elveda Ramazan konseriyle kapandı.

Nilüfer Belediyesi’nin, Ramazan ayının, birlik, beraberlik, dayanışma içinde geçmesi,  güzelliklerinin doyasıya yaşanması için açtığı Ramazan Sokağı’nın kapanışı görkemli oldu. Anadolu’nun her yöresinden renkler, sesler ve tatların yer aldığı Ramazan Sokağı, her gece binlerce kişinin buluşma noktası haline geldi. Nilüfer Belediyesi Halk Evi'nin önünde bulunan Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda etkinlikler Tasavvuf Müziği’nin güçlü sesi Mürşid Kavurmacı'nın Elveda Ramazan konseriyle sona erdi. Kavurmacı,  gecede izleyenlere ilahi ziyafeti sundu. Semazenlerin de gösterileri ile eşlik ettiği Kavurmacı, söylediği ilahilerle gönülleri fethetti. Usta sanatçı, konserinde Yunus Emre başta olmak üzere değerli bestekârların eserlerini de seslendirdi.


Gecenin sonunda Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Kemal İvgen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Mürşid Kavurmacı’ya çiçek vererek teşekkür etti. Halkın büyük ilgi gösterdiği konserle, Nilüfer Belediyesi’nin Ramazan Sokağı gelecek yıl tekrar açılmak üzere kapandı.

  • Mürşid Kavurmacı’dan Elveda Ramazan
  • Mürşid Kavurmacı’dan Elveda Ramazan
  • Mürşid Kavurmacı’dan Elveda Ramazan

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016