Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kadınlardan Gölyazı çıkarması

27.09.2018 14:41
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ve Gölyazı Balıkçı Kadınları Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle düzenlenen kahvaltıda yaklaşık 300 kadın bir araya geldi.

Nilüfer’de kadın dernekleri sabah kahvaltılarında buluşmaya devam ediyor. Son olarak Nilüfer’deki 25 kadın derneğinden yaklaşık 300 üye Gölyazı’da buluşarak doğa manzarasında kahvaltı yapıp sohbet etme imkanı buldu. Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman’ın da katıldığı kahvaltı sonrasında Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden Sosyolog Merve Yalçınkaya kadınlara toplumsal cinsiyet eşitliği hakkında bilgi verdi.

 

KADINLAR HAKLARININ FARKINDA DEĞİL

 

Yalçınkaya, çocuk istismarı, kadının insan hakları gibi ana konulara değindi. Türkiye’de kadınların haklarının farkında olmadıklarını belirten Yalçınkaya, “Kadınlarımız hakları konusunda bilinçli ama farkında değiller. Şiddet türlerini tam olarak bilmiyoruz. Karşılaşılan sorunlarda nereye başvuracaklarını, ne gibi destek alabileceklerini bilmiyorlar” dedi. Türkiye’de kadına yönelik şiddette artışın devam ettiğini ifade eden Merve Yalçınkaya, “2005 yılından bu yana ülkemizde kadına yönelik şiddette sürekli artış var. Kadına ve çocuğa yönelik fiziksel, psikolojik başta olmak üzere şiddet devam ediyor” diye konuştu. 

  • Kadınlardan Gölyazı çıkarması
  • Kadınlardan Gölyazı çıkarması
  • Kadınlardan Gölyazı çıkarması

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016