Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Çocuklar “Bahçe”yi sevdi

22.10.2018 11:32
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni bir çocuk oyunuyla küçük tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Prömiyeri yapılan “Bahçe” isimli oyunu çocuklar ilgiyle izledi.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni sezonda sahnelediği oyunlarla her yaştan tiyatro meraklısına büyük keyif yaşatıyor. Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu yetişkinlere yönelik oyunların yanı sıra çocuk oyunları ile de ilgi görüyor. “Yeni Dünya-Bir Uzay Macerası” isimli çocuk oyununun ardından, yine bir çocuk oyunu olan “Bahçe” ile küçük tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Prömiyeri Konak Kültürevi’nde yapılan oyun, büyük ilgi gördü. Şamil Yılmaz’ın yazdığı, Tülin Sağlam’ın yönettiği oyun, iki bahçe komşusunun bir arada yaşama mücadelesini konu alıyor. Dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, müziği Burçak Çöllü’ye, kostüm tasarımı da Bengisu Mukiyen Liman’a ait olan “Bahçe” isimli oyunda, Eda Nur Tuzlacı, Fırat Üste ile Özgür Özyılmaz rol alıyor. Sibel Erdenk’in danslarıyla eşlik ettiği oyunun müziğini Burçak Çöllü yaptı. Küçük tiyatroseverlerin keyifle izlediği oyunun prömiyerin ardından Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürü Barış Ayas, oyuncuları çiçek vererek kutladı.

 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun “Bahçe” isimli çocuk oyunu, her hafta pazar günleri saat 13.00’te Konak Kültürevi’nde sahnelenecek. 

  • Çocuklar “Bahçe”yi sevdi
  • Çocuklar “Bahçe”yi sevdi
  • Çocuklar “Bahçe”yi sevdi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016