Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi’nde “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği” ele alındı

07.02.2019 16:42
Google+ ile paylaş
“Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği" ve yönetmeliğe geçiş sürecinde yaşanan aksaklıklar, Nilüfer Belediyesi yetkilileri ile Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığı’nın katılımı ile düzenlenen toplantıda ele alındı.

Nilüfer Belediyesi’nde düzenlenen toplantı Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan, Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Engin Er ile Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapıldı. Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Şirin Biçer ile Zemin Etüd Bürosu ve Statik Büro personelinin de katıldığı toplantıda 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren "Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği" ve yönetmeliğe geçiş sürecinde yaşanan aksaklıklar ele alındı.

 

Toplantıda konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Engin Er, Nilüfer Belediyesi’nin akademik odalara çalışmalarında verdiği desteğin önemine dikkat çekti. Engin Er " Yönetmeliğe geçiş sürecinde en doğru tutumu daha önce birçok konuda olduğu gibi yine Nilüfer Belediyesi sergiledi. Bursa’da yeni yönetmeliğe en uygun işleyiş ve rapor onayı Nilüfer Belediyesi tarafından yapıldı. Nilüfer Belediyesi’nin yeni yönetmeliğe hazırlanma ve yorumlama konusunda diğer tüm kurumlar tarafından örnek alınması gerekir” dedi.

 

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan da Nilüfer Belediyesi’nin öncü ve lider belediye olma noktasında kararlılığının sürdüğünü ve akademik odalara çalışmalarında destek vermeye de devam edeceğini belirtti. Yönetmeliğe dair görüşlerin paylaşıldığı toplantıda, geçiş sürecinin en az hasarla atlatılması konusunda Nilüfer ilgili meslek odaları ile dayanışma içinde olacağı konusunda da fikir birliğine varıldı. 

  • Nilüfer Belediyesi’nde “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği” ele alındı
  • Nilüfer Belediyesi’nde “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği” ele alındı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016