Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Krosçular Balat’ta yarıştı

03.05.2019 17:08
Google+ ile paylaş
Nilüfer 18. Uluslararası Spor Şenlikleri Balat Atatürk Kent Ormanı’nda düzenlenen kros koşularıyla devam etti. 300 öğrencinin katıldığı yarışlarda dereceye giren takım ve sporcular, ödül sevincini arkadaşları ile paylaştı.

Nilüfer 18. Uluslararası Spor Şenlikleri, bu yıl da binlerce öğrencinin spor ve dostluk içinde geçen müsabakalarıyla devam ediyor. 20 Mayıs’a  kadar devam edecek şenlikler kapsamında kros yarışları düzenlendi. Balat Atatürk Kent Ormanı’ndaki yarışlara 30 Okuldan, 74 takım ve 300 sporcu katıldı. Yarışlara katılan öğrenciler,  yaş gruplarına göre 1000, 1200 ve 1500 metrelik parkurlarda dereceye girebilmek için ter döktü. 


8 kategoride düzenlenen koşularda “Minik Kızlar” da Elif Cenizelim, “Minik Erkekler” de Alim Narin, “Küçük Kızlar”da Yaren Ulu, “Küçük Erkekler” de Ramazan Narin, “Yıldız Kızlar”da Cemre Civelek, “Yıldız Erkekler”de Metehan Temiz, “Genç Kızlar”da Ceyda Kara, “Genç Erkekler”de Omar Marazhi birinci oldu.


Gün sonunda dereceye giren takımların sıralaması ise şu şekilde oluştu:

Minik Kızlar
1. Doğanköy İlkokulu
2. Konaklı İlkokulu
3. Görükle Dumlupınar İlkokulu
4. Gökçe İlkokulu


Minik Erkekler
1. Doğanköy İlkokulu
2. Ali Karasu İlkokulu
3. Görükle Dumlupınar İlkokulu B Takımı
4. Görükle Dumlupınar İlkokulu A Takımı


Küçük Kızlar
1. Nilüfer Şehitler Ortaokulu
2. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
3. Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu
4. Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu B Takımı


Küçük Erkekler
1. Nilüfer Şehitler Ortaokulu A Takımı
2. Doğanköy Ortaokulu A Takımı
3. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
4. Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu A takımı


Yıldız Kızlar
1. Uludağ Koleji
2. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
3. Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu A Takımı
4. Vahide Aktuğ Ortaokulu


Yıldız Erkekler
1. Yaylacık Ortaokulu
2. Vahide Aktuğ Ortaokulu
3. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
4. Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu B Takımı


Genç Kızlar
1. Çamlıca Anadolu Lisesi
2. İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi B Takımı
3. Nilüfer Nur Hayati Kurtcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4. islam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi A Takımı


Genç Erkekler
1. Özlüce Rasim Özdenören Anadolu İmam Hatip Lisesi
2. İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
3. M. Kemal Coşunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4. Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi

  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı
  • Krosçular Balat’ta yarıştı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016