Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Temirtaş’a yapılan saldırıya Nilüfer Belediye Meclisi’nden kınama

04.07.2019 13:25
Google+ ile paylaş
Yükleniyor ...
Nilüfer Belediye Meclisi’nde, Nilüfer Belediye Meclisi ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Temirtaş’a yapılan saldırı kınandı. Toplantıya katılan Temirtaş, “Her şeye rağmen bu saldırı bizi daha çok birbirimize kenetledi” dedi.

Nilüfer Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını Nilüfer “Barış Meclisi”nde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Turgay Erdem başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi ve Nilüfer Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Mehmet Temirtaş’a yapılan saldırı kınandı. 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Siyasi olarak burada görev alan arkadaşlarımız hem Nilüfer ve Bursa’yı, hem de kendi partilerini temsil ediyor. Burada demokratik haklarını kullanan arkadaşlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması kabul edilemez. Bunun karşısına geçebilecek önlemlerin alınması gerekiyor. Faillerin bulunup adli makamlara teslim edilerek cezalandırılmasını istiyoruz. Böyle tahriklerle, tehditlerle, yaptığımız kamusal hizmetin önünde kimse duramaz” dedi.
Erdem’in ardından CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, AK Parti Gurup Sözcüsü Gökhan Dinçer, İYİ Parti Gurup Sözcüsü Osman Uçar ve MHP Grup Sözcüsü Şenol Keleş de yapılanın kabul edilemez olduğunu belirterek saldırıyı kınadılar.


TEMİRTAŞ:  ŞİDDET BİZİ SUSTURMAYACAK


Nilüfer Belediyesi Meclisi’ne katılan Mehmet Temirtaş da kalleşçe bir saldırıya uğradığını söyledi. Temirtaş, “Yaşanan, hesaplanmış, planlanmış, tuzağa düşürülerek uygulanmış kalleşçe, menfur bir saldırıdır. Bazı arkadaşlarımızın basında gördüğü gibi bir trafik terörü değildir. Ancak her şeye rağmen bu saldırı bizi daha çok birbirimize yakınlaştırdı, kenetledi diye düşünüyorum. Siyasi parti liderleri, genel başkan yardımcıları, belediye başkanları, hepsi sağolsun aradı,’Geçmiş olsun’ dedi. Ben Türkiye’de demokrasinin gelişmesinden, fikir kavgasının verilmesinden yana oldum hep. Şiddetle bir işin çözüleceğini ummadım, ummuyorum. Bu şiddet bizi susturmayacak. Doğru bildiğimiz yoldan çevirmeyecek ki bu olay bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.
Yapılan değerlendirmelerin ardından, Nilüfer Belediye Meclisi, gündemdeki maddeleri ele alarak karara bağladı. 

  • Temirtaş’a yapılan saldırıya Nilüfer Belediye Meclisi’nden kınama
  • Temirtaş’a yapılan saldırıya Nilüfer Belediye Meclisi’nden kınama
  • Temirtaş’a yapılan saldırıya Nilüfer Belediye Meclisi’nden kınama
  • Temirtaş’a yapılan saldırıya Nilüfer Belediye Meclisi’nden kınama

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016