Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kitap kurtlarının eğlenceli günü

29.05.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi'nin Nilüfer Rotary Kulübü işbirliğiyle yürüttüğü Boyun Kadar Kitap Oku projesinin ödüllü öğrencileri İstanbul’da kültür gezisine götürüldü.

Öğrenciler önce Günışığı Kitaplığını ziyaret etti ardından da Oyuncak Müzesi'nde eğlenceli saatler geçirdi. Çocuklarda okuma alışkanlığını oluşturmak ve pekiştirmek amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen Boyun Kadar Kitap Oku projesi 8-15 yaş aralığındaki öğrenciler arasında bir kitap dostluğuna dönüştü.

Nilüfer Belediyesi'nin Nilüfer Rotary Kulübü işbirliğiyle yürüttüğü proje kapsamında ödüle hak kazanan 19 kitap kurdu, İstanbul gezisinde eğlenceli saatler geçirdi. Günışığı Kitaplığı'nda bir kitabın yayınlanma öyküsünü dinleyen öğrenciler, iyi bir yayın hakkında fikir sahibi oldu ve yasal ile korsan kitabı nasıl ayırt edebileceklerini öğrenme fırsatı buldu.

İçerisinde 4000'den fazla oyuncağın bulunduğu İstanbul Oyuncak Müzesi'nde birbirinden güzel oyuncakları inceleyen öğretmen ve öğrenciler, müzedeki
ahşap boyama atölyesinde seçtikleri figürleri rengarenk boyadılar. Müzenin kurucusu Sunay Akın'ın kitap okuma çabalarını kutladığı çocuklar, gezi sonunda okudukları için mutlu, öğretmenler de bu mutluluğa katkıları nedeniyle haklı bir gurur yaşadılar.
  • Kitap kurtlarının eğlenceli günü
  • Kitap kurtlarının eğlenceli günü
  • Kitap kurtlarının eğlenceli günü

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016