Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de yollar bisikletle şenlendi

06.05.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Yükleniyor ...
12. Nilüfer Spor Şenlikleri kapsamında Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Yeşil Pedal Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu.

Bisiklet sporunu özendirmek ve Nilüfer’deki bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak  amacıyla her yıl düzenlenen Nilüfer Bisiklet Turu bu yıl da Nilüfer Spor Şenlikleri kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde yapıldı. Yeşil Pedal Bisiklet Derneği’nin de destek verdiği tura yaklaşık 100 sporcu katıldı.

Nilüfer’de her geçen yıl bisklet kullanıma olan ilginin artmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ”Bu yıl itibarıyla Nilüfer'deki  bisiklet yollarının toplam uzunluğu 80 km’ye ulaştı. Nilüferliler'in de en sağlıklı ve en  çevreci ulaşım aracı olan bisiklete gösterdiği ilgi bizi memnun ediyor.Yeni yatırımlar için bizi cesaretlendiriyor,” dedi.

Bozbey ayrıca, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bir uygulama ile Altınşehir ve Ertuğrulkent‘de bisikletli polislerin göreve başlayacağını açıkladı. Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Yalçın Ataylar ise Nilüfer Belediyesi’nin bisiklet sporuna verdiği destekten dolayı teşekkür etti. ”Nilüferliler bisiklet kullanım alanları ve belediyenin düzenlediği etkinlikler nedeni ile bu konuda çok şanslı,”dedi.
  • Nilüfer’de yollar bisikletle şenlendi
  • Nilüfer’de yollar bisikletle şenlendi
  • Nilüfer’de yollar bisikletle şenlendi
  • Nilüfer’de yollar bisikletle şenlendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016